Kouzelnickej svět byl,je a bude!!!!HP FOREVER!!!!
Vítej na blogu o Harrym Potterovi.Zde najdeš různý obrázky,animace,články,ale i taky něco ke stažení
Můj vyrobenej banner:
ImageChef Custom Images
Kopírovat můžeš s adresou nebo napsat,že zdroj je od Mrzimoru
Ikonka,můj zdroj při kopírování můžeš krom adresy,jména použít i ikonku
anebo i tu druhou


Photo Flipbook Slideshow Maker

Květen 2008

Logbotomovi

11. května 2008 v 19:44 | Mrzimor |  Jiný kouzelnický rodiny
Rodokmen zapomnětlivého chlapce s kulatým obličejem, který našel dost odvahy postait se svým přátelům. Seznamte se s Longbottomovými.
Frank Longbottom
Bystrozor, oblíbený v čarodějnickém světě, který bojoval proti Voldemortovi a jeho stoupencům během sedmdesátých let. On a jeho žena byli zajati Smrtijedy krátce po Voldemortově pádu. Aby je donutili říct, kam se uchýlil Temný Pán po své porážce, vystavili je mučení kouzlem Cruciatus. To je dohnalo k šílenství a v současné době jsou umístěni v Nemocnici svatého Munga pro kouzelnické choroby a zranění. Nejsou schopni rozpoznat ani příbuzné.
Frank a Alice Longbottomovi byli členy původního Fénixova řádu.
Alice Longbottomová
Žena Franka Longbottoma byla stejně jako on bystrozorem.
Alice má kulatou tvář a její syn Nevill je jí podobný. Její vlasy jsou matné, jakoby neživé a šedé. Před více než deseti lety ji Bellatrix Lestrangeová spolu se skupinou dalších Smrtijedů mučením dohnala k šílenství. V současné době je umístěna v Nemocnici svatého Munga, na oddělení 49. Svého syna nepoznává, ačkoliv si uvědomuje, že je to někdo koho má ráda a dává mu dárky v podobě obalů od žvýkaček. Jeho babička, Frankova matka, ho nabádá ať je vyhazuje, ale zdá se, že Nevill si schovává každý kousek, který může.
Alice byla spolu se svým mužem členkou původního Fénixova řádu. Dokázali třikrát uniknout Voldemortovi.
Augusta Longbottomová (babička)
Nevillova babička je tím, kdo se o něj stará při absenci jeho rodičů. Je to energická, silná žena, která nosí zelené šaty, liščí kožešinu kolem krku, výrazný klobouk s vycpaným supem a červenou kabelku. Nevill ji miluje, ale také se jí trochu bojí.
Je matkou Franka Longbottoma a k oběma Nevillovým rodičům se chová zcela bez sentimentu.
Harfang Longbottom
V rodokmenu rodiny Blacků je uveden Harfang Longbottom jako manžel Callidory Blackové, dcery Arturuse Blacka.
Ohledně Harfanga nejsou uvedena žádná data, ale Callidora byla narozena v roce 1915 a zdá se, že stále žije (není uvedeno datum úmrtí).
Původ jména: Ve francouzštině "Harfang des neiges" znamená sněžná sova. V Letopisech Narnie byl Dům Harfangů popsán jako ohromný (dokonce i na obry) hrad klanu Severních obrů.
Nevillův dědeček
Při výslechu řekl Nevill Umbridgeové, že může spatřit threstrály protože viděl smrt svého dědečka. Mohl být manželem Augusty, nebo to byl Nevillův dědeček z matčiny strany.
Prastrýc Algie
Algie se neustále pokoušel zjistit, jestli má Nevill nějaké kouzelnické schopnosti. Strčil ho z Blackpoolského mola a málem utopil. Když bylo Nevillovi osm let, nedopatřením ho upustil z okna v poschodí, ale chlapec se odrazil a skákal přes celou zahradu a ven na silnici. Celá rodina z toho měla velikou radost, protože se do té doby obávali, že jakékoliv kouzelnické schopnosti postrádá. Prastrýc Algie koupil Nevillovi žabáka Trevora.
Prateta Enid
Zřejmě manželka prastrýce Algieho.

Historie Bradavic

9. května 2008 v 0:00 | Mrzimor |  Škola čar a kouzel Bradavice
Škola čar a kouzel v Bradavicích

Historie
Škola čar a kouzel v Bradavicích je mezi evropskými kouzelnickými školami jedna z nejprestižnějších,v nedávné minulosti se však stala slavnou i mezi mudlovskou veřejností, a to díky svému pravděpodobně nejslavnějšímu žáku, Harry Potterovi. Samozřejmě nelze opomenout dalšího, i když nechvalně proslulého bradavického studenta, lorda Voldemorta. Jak, proč a kdy ale vznikla a jak se vyvíjela ? Jaká je historie školy, ze které vyšli nejvýznamnější evropští kouzelníci 20. století ? Nejprve je nutno se vrátit na začátek 11. století,tedy do doby, kdy mladí čarodějové studovali u čarodějů starších (a nutno poznamenat, že to zpravidla neměli lehké , jelikož tři sta let starý čaroděj je obvykle velice rozmarná a při tom velmi sklerotická osoba ) a kouzelníci byli stále ještě vyhledáváni pro své schopnosti a ne jako palivo pro táboráky inkvizitorů. Tehdy se kdesi na území nynějšího Spojeného království, přesněji kdesi ve Skotsku, sešli čtyři přední kouzelníci své doby, Godric nebelvír, Salazar Zmijozel, Helga z Mrzimoru a Rowena z Havraspáru. Věděli, že není dostatek dorostu a řemeslo upadá, jelikož v té době už (hlavně ve městech ) není o kouzla takový zájem a vzdělávání u starých čarodějů není na dostatečné úrovni, takže většinu byť nadějných studentů odradí už v prvních několika měsících. Ze setkání vzešel nápad postavit kouzelnickou školu . Kouzelnická škola však musí být dobře chráněna před zraky mudlů, před jejich projevy nenávisti, které byly, a stále jsou kouzelníkům cizí (války,...) a konečně i před černými mágy (Zmijozel byl dílem černokněžník , ale ne mág). Pro účel stavby školy se výtečně hodilo právě místo setkání. Byla to rozsáhlá planina, která by pobrala dobře tři hrady, navíc ze dvou stran chráněná lesem, ze třetí pak jezerem. Čtvrtá strana byla otevřená do vřesoviště, směrem k obci Prasinky. Během asi dvou let ( ve středověkých análech se nedochoval přesný údaj ) na této planině Čtyři čarodějové postavili tak velký hrad, že do té doby žádný mudla nepostavil větší. Bradavice, tak totiž hrad nazvali, byly vybaveny mnohými kouzly, která neumožňovala vstup mudlům, ale ani přemísťování za pomoci kouzel na celých školních pozemcích . Celý hrad byl protkán tajnými chodbami a místnostmi, falešnými dveřmi, místnostmi, které dle určitého vzorce měnily svou polohu (dle lunárního cyklu, během týdne apod.) a dalšími věcmi, které zpestřovaly každodenní život studentů Tajemných umění. Škola byla dostavěna a Čtyři čarodějové chodili po celém ostrovním království a vybírali vhodné kandidáty čarodějných umění, totiž chlapce a dívky s kouzelnickým nadáním, a odváděli je na hrad. Každý ze čtyř měl svůj okruh studentů, ( kolej , která se i po jeho smrti jmenovala po něm : Nebelvír, Mrzimor, Havraspár, Zmijozel ) který postupně zasvěcoval do tajů kouzelnické nauky.
Po několika letech však mezi zakladateli vznikly rozpory, zejména v otázce přijímání studentů mudlovského původu a vleklé spory vyústily v odchod Salazara Zmijozela ze školy. Tento odchod byl, dle dobových zkazek poměrně dramatický, Zmijozel údajně prohlásil, že jednou přijde jeho dědic a vyčistí Bradavice od mudlů. Od té doby se mezi studenty začalo tradovat, že Zmijozel kdesi postavil jakousi tajnou místnost, tkzv. Tajemnou komnatu, ve které čeká jakýsi bájný netvor, kterého Zmijozelův dědic použije k likvidaci studentů mudlovského původu, až přijde čas.
V průběhu staletí se ale nic nedělo. V Evropě ještě za života Čtyř vzniklo několik nových kouzelnických škol, takže mohl vzniknout později tak věhlasný Turnaj tří škol, nebo též Turnaj tří kouzelníků. Když se život Godrica Nebelvíra i jeho kolegů chýlil ke konci a výuku studentů převzali jejich nástupci, nastala potíž, jak vybírat studenty hodné prestižního studia v Bradavicích. Problém vyřešil Nebelvír. Očaroval jeden špičatý kouzelnický klobouk, zafixoval do něj vlastnosti, které na svých studentech preferoval on , Rowena z Havraspáru, Helga z Mrzimoru i Salazar Zmijozel adal mu možnost číst myšlenky a charaktery. Tento klobouk je v Bradavicích uchováván dodnes a do dnešní doby zařazuje studenty do čtyř bradavických kolejí. Čtyři zemřeli, ale Bradavice žily dál. Bez úhony přežily velké pronásledování čarodějnic ve 14.století, nehnul s nimi ani postupný úpadek čar a kouzel v důsledku jejich vědeckého vyvracení v dalších stoletích. Problémy nastaly až za ředitele Dippeta, když ke studiu nastoupil mladý Tom Raddle . Asi v šestém jeho studijním roce se totiž začaly objevovatpřípady napadení studentů mudlovského původu. Student byl obvykle nalezen zkamenělý na chodbě. Když byla jedna studentka za nepochopitelných okolností zavražděna na záchodě, začalo Ministerstvo kouzel společně s vedením školy intenzivně pátrat po viníkovi Vina byla nakonec připsána studentu třetího ročníku, Rubeusi Hagridovi, který byl okamžitě vyloučen ze školy. Tyto události lze datovat do 50. let 20. století. Znovu se případy stejného napadení objevily asi čtyřicet let nato , hned na začátku školního roku 1992 / 1993. Tehdy, ke konci školního roku netvor z Komnaty unesl jednu studentku ( Ginny Weasleyovou ) přímo do svého sídla a téhož dne večer byl zahuben Harry Potterem za asistence ochočeného fénixe Fawkese. Tehdy se ukázalo, že Komnatu otevírala sama unesená Ginny Weasleyová, kterou ovládal Raddle, který před padesáti lety začaroval část svého já do svého deníku a to z něj nyní vystoupilo.

Blackovi a Weasleovi

8. května 2008 v 22:22 | Mrzimor |  Jiný kouzelnický rodiny

Vznešený a starobylý Rod Blacků"Toujours Pur" [Vždy čistý]

Phineas Nigellus by Lisa
Phineas Nigellus Black
Siriův pra-pra-dědeček. Nejneoblíbenější ředitel, jakého Bradavice kdy měly.
Phineovo příjmení bylo potvrzeno 'Black' .

Mapa Bradavic z filmu

8. května 2008 v 19:16 | Mrzimor |  Škola čar a kouzel Bradavice

POPIS:
 1. Skleník s mandragorami
 2. Kamenný most
 3. Temná věž, zde byl uvězněn Sirius Black
 4. Ošetřovna
 5. Hodinová věž
 6. Nádvoří s fontánou
 7. Dřevěný most- cesta k Hagridovi a do Prasinek
 8. Vztyčené kameny- Bradavický Stonehenge????? :-))
 9. Schody k Hagridovi
 10. Hagridova bouda- vy tomu říkáte dům??? :-))
 11. Nebelvírská věž
 12. Velká síň
 13. Skály
 14. Učebna přeměňování
 15. Velká travnatá plocha- hodiny létání, trénink s Woodem
 16. Nádvoří- zde se děje hodné věcí, ale nebudu je všechny vypisovat
 17. Nejspíš knihovna
 18. Famfrpálové hřiště
 19. Zapovězený les
 20. Zapovězený les
 21. Tímto směrem jsou Prasinky
 22. Hagridova bouda v prvních dvou filmech
 23. Vrba mlátička v2. díle
 24. Vrba mlátička ve 3. díle
 25. Jezero
 26. Útesy
 27. Tráva
 28. Stromy
 29. Tráva
 30. Opravdu nevím co je zde
 31. Tráva, stromy, hory
 32. Nějaký vedlejší vchod??
 33. Nevím
 34. Famfrpálové hřiště
 35. Zeď, hradba
 36. Přístav pro loďky a schody nahoru
 37. Nejspíš měnící se schody
 38. Vstupní síň
 39. Skleníky

Rodokmen Gauntových

7. května 2008 v 20:04 | Mrzimor |  Jiný kouzelnický rodiny
Rodina Gauntova
Kruť se a syč, můj malý hádku
na zemi svíjej se, ty zmije
Morfinovi buď věrným strážcem
nebo tě ke dveřím přibije
-- Morfin Gaunt, překlad z hadího jazyka (HBP 10)
Pradávná, konzervativní, kouzelnická rodina žijící v nuzných poměrech v chatrči v Malém Visánku. Členové rodiny byli otec Rojvol a syn Morfin s dcerou Meropou. Gauntovi žili jako poslední zbyvající potomci spoluzakladatele Bradavic Salazara Zmijozela. Kdysi zámožná rodina; ve čtyřicátých letech 20. století byli známí hlavně pro svoji nevypočitatelnost a sklony k násilí.
Většina z toho, co o nich známe, pochází z Brumbálova rozhovoru s vyšetřovatelem ministerstva kouzel Bobem Ogdenem (HBP 10).
Ogden se svého času vydal za Gauntovými, aby doručil Morfinu Gauntovi předvolání na ministerstvo.
Rodina žila ve zchátralé chatrči na hustě zalesněném svahu nad městem Malý Visánek. Když Harry Potter viděl Ogdenovu vzpomínku v myslánce, na dveřích od chatrče Gauntových byl přibitý had. Uvnitř chatrče byly tři malé místnosti. Hlavní místnost byla špinavá a ubohá.
Rojvol (Marvolo) Gaunt
Rojvol byl díky svým zvláštním proporcím menší, než jeho syn. Měl "jasně hnědé oči, krátce zastřižené ježaté vlasy a vrásčitý obličej". Harry Potter měl dojem, že vypadá jako letitá opice (V Tajemné komnatě je zmínka, že Salazar Zmijozel sám měl některé opičí rysy). Rojvol vlastnil zlatý prsten s vyrytým erbem rodu Peverellů.
Rojvol napadl představitele ministerstva, kteří přišli zatknout jeho syna, takže byl zatčen také. Byl odsouzen Starostolcem k šesti měsícům věznění v Azkabanu (HBP 10). Zemřel ještě před propuštěním svého syna.
Morfin Gaunt
Morfin Gaunt na sobě nosil staré hadrovité oblečení. Jeho husté vlasy byly tak strašně zamazané, že nebylo možné poznat, jakou mají barvu. "Chybělo mu několik zubů a malé, tmavé oči šilhaly každé jiným směrem". Morfin byl hadí jazyk a sociopat.
Morfin byl předvolán ke slyšení na ministerstvu kouzel za prokletí mudly (Toma Raddla). I když kladl odpor, byl nakonec zatčen, usvědčen a odsouzen ke třem letům v Azkabanu (HBP 10).
O několik let později Morfina navštívil jeho synovec Tom Rojvol Raddle. Tehdy se Tom dozvěděl, že jeho otec byl mudla. Tom omráčil Morfina, poté se vydal do Raddleova domu a zavraždil svého otce a své prarodiče. Než opustil Malý Visánek, ukradl Tom zlatý prsten, který byl rodinným dědictvím rodiny Gauntovy.
Když byl Morfin vyslýchán lidmi z ministerstva, přiznal se ke vraždám, takže mu Tom musel do mysli vložit falešné vzpomínky. Morfin své druhé uvěznění v Azkabanu nepřežil (HBP 17).
"Morfin" může být odvozeno od slova Morfium, což je vysoce návykový prostředek proti bolesti. Slovo morfium má svůj kořen ve jméně "Morfeus", který byl řeckým bohem spánku a snů.
"Morfin" může být také odvozenina od "Morfey", starého anglického a severského příjmení.
Meropa (Merope) Gauntová
Vlasy osmnáctileté Meropy Gruntové byly rovné a zplihlé a měla "nevýrazný bledý obličej" Její oči, stejně jako bratrovy, koukaly obvykle každé jiným směrem. Její otec (Rojvol) se k ní choval přehnaně hrubě a posměšně jí oslovoval "motáku" (mimo jiné). Není divu, že si Harry Potter všiml, že vypadala "sklíčeně" Kromě rozedraných šatů na sobě měla ještě těžký zlatý medailon, o němž její otec tvrdil, že patřil Salazaru Zmijozelovi (HBP 10).
Meropu silně přitahoval zámožný mudla Tom Raddle, ale bylo s tím mnoho potíží. Věděla, že její otec by krutě nesouhlasil, a sám Tom se na ní díval jako na předmět obecného posměchu a znechucení. Poté, co byli její bratr a otec posláni do Azkabanu, Meropa pomocí nápoje lásky přiměla Raddla ke sňatku. Není jasné proč, ale po té, co otěhotněla, přestala nápoj lásky používat a Raddle ji opustil.
Meropa se vydala do Londýna, ale byla tak chudá, že prodala zlatý medailon nevyčíslitelné hodnoty Caractacusu Burkovi z obchodu Borgin & Burke's za pouhých deset galeonů. Později porodila v mudlovském sirotčinci syna. Zemřela potom, co ho pojmenovala Tom Rojvol Raddle.
Meropa je pátá nejjasnější hvězda v souhvězdí Plejád. Podle mýtů byla Meropa bohyně a víla, která se zamilovala do smrtelníka a později své volby litoval

Rodokmen rodiny Bonesových

7. května 2008 v 20:02 | Mrzimor |  Jiný kouzelnický rodiny
Bonesova rodina
"Edgar Bones … byl velký čaroděj"
-- Alastor Moody-- (OP)
Edgar Bones
Edgar byl členem Fénixova řádu v 70. letech 20. století; Moody o něm řekl: "Byl to velký čaroděj." Zavraždili ho společně s jeho ženou a dětmi Smrtijedi, ještě před Voldemortovým pádem (OP 9).
Bratr Amélie Susan Bonesové, strýc Susan Bonesové.
Pan a paní Bonesovi
Zavražděni Smrtijedy v 70. letech 20. století (KM 4). Byli to buď Susanini prarodiče, nebo její teta a strýc Edgar. Když se JKR v roce 2000 ptali při interview, jestli byli zavraždění Bonesovi příbuznými Susan, odpověděla "Byli to její prarodiče." Je možné, že změnila příbuzenský vztah, když psala pátou knihu.
Amelie Susan Bonesová
Sestra Edgara Bonese a teta Susan Bonesové. Před tím než ji zavraždili Smrtijedi, byla Amélie vedoucí Odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů (FŘ 6) a předsedala Starostolci (FŘ 8), a to i při Harryho disciplinárním řízení 12. srpna 1995. Později prozradila své neteři Susan nějaké detaily kolem řízení. Byla popisována jako čarodějka s širokou hranatou bradou a s velmi krátkými šedivými vlasy, hustým obočím a monoklem. Podle Tonksové byla Amelie fér a poctivá.
Byla "ohavně" zavražděna Smrtijedy v prvních týdnech Druhé kouzelnické války (koncem června nebo na začátku července 1996) (HBP 1). Mudlovské noviny o zločinu napsaly a popsali Amelii jako "Ženu středního věku, která žila sama." Popletal byl přesvědčen, že vraždu provedl sám Voldemort.
Susan Bonesová
Studentka Bradavic 1991 - 1998 (KM 7). Byla zařazena do Mrzimoru. V říjnu 1995 se stala členkou Brumbálovy Armády.
Susan nosí vlasy v dlouhém zapleteném copu na zádech. Nechtěnou proslulost získala, když Smrtijed, který zabil jejího strýce Edgara a jeho rodinu utekl v lednu 1996 z Azkabanu. Po Smrtijedově útěku řekla Susan Harrymu, že teď už chápe, čím si Harry musel projít .
Susan byla jedním z členů Brumbálovy Armády, kteří pomohli Harrymu vypořádat se s Malfoyem, když ho přepadl v Bradavickém Expresu .
Během rozhovoru pro BBC, který byl odvysílán v roce 2001, Rowlingová na okamžik ukázala svůj zápisník, ve kterém měla poznámky k bradavickým studentům z ročníku Harryho Pottera. U Susan bylo napsáno, že je dvojí krve, a zařazena do Mrzimorské koleje. Tato informace nemůže být bohužel považována za zásadní, protože poznámky si v tolika místech odporují s příběhy které byly publikovány.
Susan je nejspíš pojmenována po své tetě Amelii, jejíž prostřední jméno je Susan
Susan Bonesovou hrála v prvních dvou filmech režisérova dcera, Eleanor Columbusová

Rodokmen rodiny Skrkových

7. května 2008 v 20:00 | Mrzimor |  Jiný kouzelnický rodiny
Rodina Skrkova
Další ze série rodokmenů, které nám přibývají v kategorii Knihy -- Kouzelnický svět -- Rodokmeny.
Bartemius "Barty" Skrk st. (? - Červen, 1995)
Představitel ministerstva, slavný pro svůj agresivní přístup při pátrání po černokněžnících v časech Voldemortova vzestupu k moci. Jeho horlivost ho vedla k posvěcení metod, které hraničily s metodami používanými samotnými černokněžníky; umožnil bystrozorům užití kleteb, které se nepromíjejí proti osobám podezřelým ze smrtijedství, a uvězňování dopadených bez soudu. Byl obdivován a předpokládalo se, že bude dosazen do úřadu Ministra kouzel. Ale když byl jeho vlastní syn zatčen pro příslušnost ke Smrtijedům a za podíl na mučení Longbottomových, jeho sláva vybledla. Stal se hlavou Odboru pro mezinárodní kouzelnickou spolupráci, kde uplatnil své jazykové dovednosti (Ludo Pytloun svého času poznamenal, že Skrk hovoří sto padesáti pěti jazyky (OP 7)). V roce 1994 získal Skrk st. za asistenta Percyho Weasleyho.
Jako laskavost své umírající ženě propašoval Skrk st. svého syna z Azkabanu. K ovládnutí chlapce použil kletbu Imperius, donutil ho se ukrýt pod neviditelný plášť, a zanechal ho v péči své věrné domácí skřítky Winky. Nakonec Barty Skrk ml. uprchl a vyčaroval Znamení zla jako výhružku ostatním Smrtijedům, kteří se vyhnuli uvěznění.

Bartemius Skrk st. měl tmavé vlasy, ale jako daň za tíhu svého náročného povolání mu vlasy zešedivěly a Skrk vychrtnul. Během Mistrovství světa ve famfrpálu 1994 byl Skrk popisován jako vzpřímený, fádní, úzkostlivě upravený člověk, který fanaticky dbal pravidel a formalit. Oblékal se bezvadně a pěšinka v jeho vlasech byla perfektně rovná. Nosil malý elegantní knírek. Poté, co Voldemort navštívil jeho dům, aby osvobodil Skrka ml., se Skrk st. účinkem kletby Imperius zbláznil. Když uprchl, aby varoval Brumbála, jeho syn ho zabil (červen 1995).
Bartemius "Barty" Skrk ml.
Bledý mladík se slámovými vlasy, Barty Skrk ml. se zapletl se Smrtijedy, kteří se snažili objevit místo pobytu lorda Voldemorta. Aby získali informace, mučili Longbottomovy. Poté byli dopadeni a posláni do Azkabanu. Bartyho Skrka mladšího zachránila jeho matka, když přesvědčila jeho otce, aby jí dovolil vyměnit si se synem místa. Umírala, takže odešla do Azkabanu, použila mnoholičný lektvar, aby se proměnila v syna. Synovi dala užít lektvaru, aby se proměnil v ní. Barty Skrk st. rychle odhalil, že jeho syn byl horlivým Voldemortovým stoupencem, takže ho držel v domácím vězení pod kletbou Imperius. Barty ml. zůstával pod neviditelným pláštěm a byl hlídán domácí skřítkou Winky.
Nakonec se Barty Skrk ml. vymanil z účinku kletby Imperius. Byl spatřen Bertou Jorkinsovou z ministerstva, která byla Voldemortem zajata v Albánii. Voldemort se tedy dozvěděl o Skrkovi ml. a jeho věrnosti Pánovi zla, tudíž vytvořil propracovaný plán, jak obejít Brumbálovu mocnou ochranu Harryho Pottera. Bartyho podíl na plánu spočíval v tom, že používal mnoholičný lektvar, aby vypadal jako Pošuk Moody, který se stal novým učitelem Obrany proti černé magii. Skrk ml. jako Moody, se dostal do pozice, ze které mohl manipulovat děním Turnaje tří kouzelnických škol. Zařídil, aby byl Potter vybrán jako jeden ze šampiónů a pak dělal vše možné pro to, aby Potter turnaj vyhrál. Vítěz turnaje by totiž uchopil pohár na konci finálového úkolu. Pohár Barty proměnil v přenášedlo, které Pottera nakonec odneslo k Voldemortovi.
Plán se vyvedl, ale Potter Voldemortovi unikl a vrátil se do Bradavic. Skrk (jako Moody) vzal otřeseného Pottera do své kanceláře, kde ho měl v úmyslu zabít, ale Brumbál Harryho včas dorazil zachránit. Skrk byl paralizován a jeho pravá totožnost odhalena. Po vynuceném užití veritaséra, odhalil celé spiknutí. Poté, když dorazil Kornelius Popletal, dal Mozkomor Bartymu svůj hrozivý polibek s ještě hrozivějším účinkem. (24. červen 1995)
Paní Skrková
Paní Skrková byla malá hubená čarodějka, která prožila otřesné a smutné chvíle, když sledovala svého manžela, jak se zříká svého syna Bartyho a odsuzuje ho k pobytu v Azkabanské pevnosti. V té době už byla nemocná a umírala. Přesvědčila svého manžela, aby si mohla vyměnit své místo se synovým ve vězení. Matka i syn vypili mnoholičný lektvar a vyměnili si tak vzhled. Zemřela krátce poté a byla pohřbena za Azkabanskými zdmi se synovým jménem na náhrobku. (OP 27, OP30, OP 35)
Caspar (Kašpar) Skrk
Rowlingové Rodokmen rodu Blacků se zmiňuje o Casparu Skrkovi, který byl ženatý s Charis Blackovou (1919-1973).
Jedno dítě, neznáme pohlaví (možná Barty Skrk st.)
Jméno: Caspar je tradiční jméno jednoho z bilbických Tří králů.
Děd
Bartemius Skrk st. měl dědečka, který vlastnil Axminster, dvanáctimístný létající koberec, na kterém mohla cestovat celá rodina. Samozřejmě před tím, než byly koberce v Británii zakázány.


Rodokmen Blackových II.díl

7. května 2008 v 19:58 | Mrzimor |  Jiný kouzelnický rodiny
 • Walburga (Black) Black (1925-1985)
  Matka Siria a Regula, buď velmi stará (zvlášť, když uvážíte, že její děti byly o mnoho mladší) nebo nepřirozeně zestárlá.
  Dcera Polluxe a Irmy (Crabbe) Blackových.
  Dva mladší bratři: Alphard (vyděděn) a Cygnus (1938-1992).
  Vdala se za svého bratrance z druhého kolena Oriona Blacka, takže oba, ona i její manžel byli potomky Phinea Nigella Blacka. To vysvětluje, proč mluví o domě Blacků jako o "domě mých otců". (FŘ 4)
 • Popis z knih:
 • Moly prožrané sametové závěsy, okolo kterých předtím Harry prošel, se rozletěly, ale nebylo za nimi žádné okno. Na zlomek vteřiny měl Harry dojem, že se dívá skrz okno, za kterým nějaká stařena v černém čepci ječela a ječela, jako kdyby ji někdo mučil - pak si uvědomil, že je to jen portrét v životní velikosti, ale nejrealstičtější a nejošklivější jaký kdy viděl.
 • Stařena slintala, koulela očima, zažloutlou kůži na obličeji napjatou, jak ječela; a v celé hale za nimi se probudily ostatní portréty a začaly křičet taky, takže Harry dokonce zavřel při tom rámusu oči a na uši si přitiskl ruce. (FŘ 4)
 • Orion Black (1929-1979)
  Otec Siria a Regula; použil silná ochranná zaklínadla na rodinný dům (zřejmě zděděný jeho ženou, také Blackovou) číslo dvanáct na Grimmauldově náměstí v Londýně.
  Syn Arctura a Melanie (MacMillan) Blackových.
  Jedna sestra: Lucretia (1915-1992).
  Oženil se se svou sestřenicí z druhého kolena Walburgou Black.
 • Cygnus Black (1929-1979)
  Strýc Siria a Regula z matčiny strany.
  Oženil se s Druellou Rosier.
  Tři děti: Bellatrix, Andromeda a Narcissa Blackovy.
  Pravnuk Phinea Nigella Blacka.
  Možné odvození jména: "Cygnus" = samec labutě (latinsky). V řecké mytologii "Cycnus" byl hudebník-král Ligurských, který se proměnil v labuť. Je to také další označení pro souhvězdí jménem Cygnus ("Severní kříž"/"Labuť" - "The Northern Cross"/ "The Swan").
 • Alphard Black (zemřel přibl. 1976-77)
  Strýc Siria a Regula. Alphard byl bratrem jejich matky; nicméně byl odstraněn z gobelínu, protože "dal zlato svému uprchlému synovci", představuje ho vypálená díra ve Stromě rodiny Blacků.
  Možné odvození jména: Alphard je hvězdou v srdci Hada ("The Snake") v souhvězdí Hydry ("Hydra"(lat.) - "The Sea-Serpent").
 • Bellatrix (Black) Lestrange (1951- )
  Dcera Cygna a Druelly (Rosier) Blackových.
  Dvě mladší sestry: Andromeda (vyděděna) a Narcissa (Black) Malfoy.
  Vdala se za Rodolpha Lestrangea.
  Bezdětná.
 • Andromeda (Black) Tonks (?1953- )
  Matka Nymfadory, vdala se za Teda Tonkse, čaroděje z mudlovské rodiny. Sirius řekl Harrymu, že Andromeda byla "vypálena" z Blackovic gobelínu. (FŘ 6)
  Vyděděna, protože se "vdala za mudlu Teda Tonkse", představuje ji vypálená díra ve Stromě rodiny Blacků.
  Nymfadora se narodila v roce 1973, to znamená, že Andromeda začala chodit do Bradavic někdy na začátku nebo v polovině 60. let, je tedy starší než její bratranec Sirius. Andromeda byla Siriovou oblíbenou sestřenicí.
 • Narcissa (Black) Malfoy (1955- )
  Dcera Cygna a Druelly (Rosier) Blackových.
  Dvě sestry: Bellatrix (Black) Lestrange a Andromeda (vyděděna).
  Vdala se za Lucia Malfoye.
  Jeden syn, Draco (narozen 1980).
 • Sirius Black (1959 or 60 - June 1996)
  Více o Siriovi
 • Regulus Black (1961 - 1979)
  Regulus je mnohými podezírán, že on je oním tajemným R.A.B., který ukradl horcrux (viteál) v podobě medailonu. (HBP)
 • Aramnita Meliflua (Data neznámá)
  Sestřenice paní Black, která se "pokusila prosadit ministerskou vyhlášku, která by legalizovala hony na mudly". (FŘ 6)
  Možné odvození jména: Mellifluous=sladký jako med. Často se používá k popsání příjemného hlasu.
Vydědění členové rodiny
Podle Siria mohl být člen rodiny vyděděn, když nesouhlasil s vírou v nadřazenost čisté krve, když byl "krvezrádce", nebo se oženil s mudlou, kouzelníkem/čarodějkou z mudlovské rodiny anebo kouzelníkem/čarodějkou se smíšenou krví. Na Stromě rodu Blacků JKR jsou vydědění členové označeni očíslovaným vyšrafovaným černým kolečkem.
1. Isla Black - Sourozenec Phinea Nigella Blacka a Elladory, "vdala se za mudlu Boba Hitchense".
2. Phineas Black - Druhé nejstarší dítě Phinea Nigella a jeho ženy Ursuly (Flint) Blackových, "podpořil práva mudlů".
3. Marius Black - Syn Cygna a Violetty (Bulstorde) Blackových, "moták".
4. Cederella (Black) Weasley - Sestra Charis a Callidory, "vdala se za Septima Weasleye" (Blackovi považují rodinu Weasleyů za "krvezrádce").
5. Alphard Black - Strýc Siria a Regula Blackových, vyděděn, protože podporoval Siria (FŘ 6), "dal zlato svému uprchlému synovci".
6. Sirius Black - odstraněn poté, co utekl z domova , "utekl z domova".
7. Andromeda (Black) Tonks - odstraněna za sňatek s čarodějem z mudlovské rodiny Tedem Tonksem , "vdala se za mudlu Teda Tonkse".
8. Nymfadora Tonks (

Rodokmen Blackových

7. května 2008 v 19:56 | Mrzimor |  Jiný kouzelnický rodiny
RODOKMEN RODINY BLACKOVY
"Byli - byli tvoji rodiče taky Smrtijedi?"
"Ne, ne, ale věř mi, že měli dojem, že Voldemort má dobré myšlenky, naprosto se jim zamlouvalo očištění kouzelnické rasy, zbavit se kouzelníků z mudlovských rodin a nastolit vládu čisté krve. (...) Vsadím se, že si moji rodiče mysleli, že Regulus je malý hrdina, když se k nim přidal."
-- Harry mluví se Siriem Blackem (FŘ 6)
Příbuzenstvo: Většinou čisté krve; potomci krve smíšené nejsou rodinou uznváni.
Rodina obecně: "Vznešený a starobylý rod Blacků" ; Siriusovi rodiče byli přesvědčeni, že být "Blackem" z vás dělá někoho "v podstatě královského původu."
Ve FŘ 6 je zmíněn rodinný erb, ale není popsaný; nicméně, J.K. Rowling ho nakreslila na svůj Strom rodiny Blacků. Je na něm štít se stojícími chrty, na němž je krokvice, 2 pěticípé hvězdy a krátký meč.
Rodiné motto: Toujours pur (Navždy čistý) (z gobelínu) Gobelín: Gobelín visí v jednom z pokujů v domě na Grimmauldově náměstí, a podle Krátury je v rodině už sedm století. Narození, svatby a úmrtí členů, jsou na něm vyšity zlatou nití; členové rodiny, kteří byli vyděděni, byli "vypáleni" z látky (malý spálenina jako od cigarety, tam, kde bylo jejich jméno).
Důležité zdroje informací o Blackově rodině: kde se setkáváme s portrétem Siriovy matky; FŘ 6 kde Sirius ukazuje Gobelín rodiny Blacků Harrymu; Strom rodiny Blacků, ručně kreslený strom, který JKR věnovala Book Aid International v lednu 2006. Je možné, že tento strom ukazuje jen část gobelínu.
Známí členové Blackovy rodiny,
v přibližném chronologickém pořadí
 • Sirius Black (1845-1853?)
  Starší sourozenec Phinease Nigella, Elladory a Isly. Zemřel, když mu bylo asi osm let.
  Možné odvození jména: Sirius=seirios (řecky) znamná "hořící"; Sirius="psí hvězda", nejjasnější hvězda souhvězdí Canis Maior ("Velký pes" - "Great Dog").
 • Phineas Nigellus Black (1847-1925)
  Rodiče neznámí.
  Tři sourozenci: Sirius, Elladora a Isla (vyděděna).
  Bradavice: Zmijozel (první ročník 1858 nebo 1859); později bradavický ředitel.
  Oženil se s Ursulou Flint
  Pět dětí: Sirius (1877-1952), manžel Hesper Gamp; Phineas (vyděděn, data neznámá); Cygnus (1889-1943), manžel Violetty Bulstrode; Belvina (1886-1962); Arcturus (1884-1959).
  Prapradedeček Siria Blacka, který o něm mluvil jako o nejméně oblíbeném řediteli Bradavic všech dob. (FŘ 6)
 • Elladora Black (1850-1931)
  Rodiče neznámí.
  Tři sourozenci: Sirius, Phineas Nigellus a Isla (vyděděna).
  Neprovdaná, bezdětná.
  Sirius měl "tetu Elladoru" která založila rodinnou tradici, stínání hlav domácích skřítků, kteří jsou už moc staří na to, aby nosili podnosy s čajem (FŘ 6); není jasné jestli se jedná o stejnou osobu jako je Phineova sestra. Je možné, že po ní Siriova teta byla jen pojmenovaná.
  Možné odvození jména: neznámé; žádná hvězda ani souhvězdí.
 • Isla (Black) Hitchens (vyděděna, datum neznámé)
  Rodiče neznámí.
  Tři sourozenci: Sirius, Phineas Nigellus a Elladora.
  Vyděděna, protože se "vdala za mudlu Boba Hitchense", představuje ji vypálená díra ve Stromě rodiny Blacků.
  Možné odvození jména: "Isla" znamená španělsky "ostrov"; je to také ženská podoba skotského jména, vztahujícímu se k ostrovu Islay, který leží u západního pobřeží Skotska.
 • Sirius Black (1877-1952)
  Syn Phinea Nigella Blacka a Ursuly (Flint) Blackových.
  Čtyři sourozenci: tři mladší bratři, Phineas (vyděděn, data neznámá), Arcturus (1884-1959), Cygnus (1889-1943), a jedna mladší sestra, Belvina (1886-1962).
  Oženil se s Hesper Gamp.
  Tři děti: Arcturus (1901-1991), manžel Melanie MacMillan; Lycoris (1904-1965), Regulus (1906-1959).
  Možné odvození jména: Sirius=seirios (řecky) znamná "hořící"; Sirius="psí hvězda", nejjasnější hvězda souhvězdí Canis Maior ("Velký pes" - "Great Dog").
 • Phineas Black (data neznámá)
  Syn Phinea Nigella Blacka a Ursuly (Flint) Blackových.
  Čtyři sourozenci: 1 starší bratr, Sirius (1877-1952), 2 mladší bratři, Arcturus (1884-1959), Cygnus (1889-1943), a 1 mladší sestra Belvina (1886-1962).
  Vyděděn, protože "podpořil práva mudlů", představuje ho vypálená díra ve Stromě rodiny Blacků.
 • Arcturus Black (1884-1959)
  Syn Phinea Nigella Blacka a Ursuly (Flint) Blackových.
  Čtyři sourozenci: 3 starší bratři, Sirius (1877-1952), Arcturus (1884-1959), Cygnus (1889-1943), a 1 mladší sestra Belvina (1886-1962).
  Oženil se s Lysandrou Yaxley.
  Tři dcery, Callidora (1915-) a Charis (1919-1973); Cederella (vyděděna, data neznámá).
  Možné odvození jména: Arcturus je nejjasnější hvězdou souhvězdí Boötes ("Pastevec" - "The Herdsman"), a čtvrtou nejjasnější hvězdou na obloze - pouze Sirius, Canopus (souhvězdí Carina - "Lodní kýl" - "The Keel") a Alpha Centauri jsou jasnější. Volně překládáno z řečtiny jako "Strážce medvěda".
 • Belvina (Black) Burke (1886-1962)
  Dcera Phinea Nigella Blacka a Ursuly (Flint) Blackových.
  Čtyři sourozenci: Všichni starší bratři, Sirius (1877-1952), Phineas (vyděděn, data neznámá), Cygnus (1889-1943), a Arcturus (1884-1959).
  Vdaná za Herberta Burkea.
  Děti: Dva synové, jedna dcera.
  Původ jména: Ani hvězda ani souhvězdí; v latinském kontextu by to znamenalo něco jako "skvělé víno". Možné jsou ale asociace s Baal nebo Beltane ((Belleteyn), keltský svátek jara, očisty a plodnosti).
 • Cygnus Black (1889-1943)
  Syn Phinea Nigella Blacka a Ursuly (Flint) Blackových.
  Čtyři sourozenci: 2 starší bratři, Sirius (1877-1952), Phineas (vyděděn, data neznámá), 1 mladší bratr, Arcturus (1884-1959), a jedna mladší sestra, Belvina (1886-1962).
  Oženil se s Violettou Bulstrode.
  Čtyři děti: Pollux (1912-1990), Cassiopeia (1915-1992), Marius (vyděděn, data neznámá), a Dorea (1920-1977).
  Možné odvození jména: "Cygnus" = samec labutě (latinsky). V řecké mytologii "Cycnus" byl hudebník-král Ligurských, který se proměnil v labuť. Je to také další označení pro souhvězdí jménem Cygnus ("Severní kříž"/"Labuť" - "The Northern Cross"/ "The Swan").
 • Arcturus Black (1901-1991)
  Rodiče: Syn Siria Blacka a Hesper (Gamp) Blackových.
  Dva mladší sourozenci: Lycoris (1904-1965) a Regulus (1906-1959).
  Oženil se s Melanií MacMillan.
  Dvě děti: Lucretia a Orion.
  Dědeček Siria a Regula Blackových.
  Poznámka: Není jasné, zda se jedná o toho dědečka, který obdržel Merlinův řád první třídy za "Služby Ministerstvu" (FŘ 6). Dědeček s Řádem mohl být také otec Siriovy matky, Pollux.
  Možné odvození jména: Arcturus je nejjasnější hvězdou souhvězdí Boötes ("Pastevec" - "The Herdsman"), a čtvrtou nejjasnější hvězdou na obloze - pouze Sirius, Canopus (souhvězdí Carina - "Lodní kýl" - "The Keel") a Alpha Centauri jsou jasnější. Volně překládáno z řečtiny jako "Strážce medvěda".
 • Lycoris Black (1904-1965)
  Dcera Siria Blacka a Hesper (Gamp) Blackových.
  Dva sourozenci: starší bratr Arcturus (1901-1991) a mladší bratr Regulus (1906-1959).
  Neprovdaná, bezdětná.
  Možné odvození jména: Lycoris je zahradnický název pro rostlinu z rodu liliovitých (něco mezi lilií a amarylisem). V Ovidiovi a Vergiliovi to byla paní Marka Antonia.
 • Regulus Black (1906-1959)
  Syn Siria Blacka a Hesper (Gamp) Blackových.
  Dva starší sourozenci: 1 bratr Arcturus (1901-1991) a 1 sestra Lycoris (1904-1965).
  Svobodný, bezdětný.
  Tenhle Regulus zemřel pouhé dva roky předtím, než se narodil jeho jmenovec, Siriův bratr Regulus.
 • Pollux Black (1912-1990)
  Syn Cygna a Violetty (Bulstrode) Blackových.
  Tři mladší sourozenci: Cassiopeia (1915-1992), Marius (vyděděn, data neznámá), a Dorea (1920-1977).
  Oženil se s Irmou Crabbe.
  Tři děti: Walburga (1925-1985), Alphard (vyděděn, data neznámá) a Cygnus (1938-1992), který se oženil s Druellou Rosier.
  Dědeček Bellatrix, Andromedy a Narcissy.
  Dědeček Siria a Regula Blackových.
  Poznámka: Není jasné, zda se jedná o toho dědečka, který obdržel Merlinův řád první třídy za "Služby Ministerstvu" (FŘ 6). Dědeček s Řádem mohl být také otec jeho otce, Arcturus.
 • Cassiopeia Black (1915-1992)
  Dcera Cygna a Violetty (Bulstrode) Blackových.
  Tři sourozenci: 2 strší bratři Pollux (1912-1990) a Marius (vyděděn, data neznámá), maldší sestra Dorea (1920-1977).
  Neprovdaná, bezdětná.
 • Callidora (Black) Longbottom (1915-současnost?)
  Dcera Actrura a Lysandry (Yaxley) Blackových.
  Dva sourozenci: sestry Charis a Cederella (vyděděna kvůli svému sňatku s Weasleym).
  Vdala se za Harfanga Longbottoma.
  Děti: Syn a dcera.
  Možné odvození jména: Callidora je cizopasník, který parazituje na můrách a motýlech. Řecky znamená "dar krásy".
 • Marius Black (vyděděn, data neznámá)
  Syn Cygna a Violetty (Bulstrode) Blackových.
  Tři sourozenci: 1 starší bratr Pollux, starší sestra Cassiopeia (1915-1992), a mladší sestra Dorea (1920-1977).
  Vyděden protože byl "moták", představuje ho vypálená díra ve Stromě rodiny Blacků.
 • Cederella Black (vyděděna, data neznámá)
  Dcera Arctura a Lysandry (Yaxley) Blackových.
  Dvě sestry: Callidora a Charis.
  Vdala se za Septima Weasleye.
  Vyděděna, protože se "vdala za Septima Weasleye", představuje ji vypálená díra ve Stromě rodiny Blacků.
 • Charis (Black) Skrková (Crouch) (1919-1973)
  Dcera Arctura a Lysanry (Yaxley) Blackových.
  Dvě starší sestry: Callidora a Cederella.
  Vdala se za Caspara (Kašpar) Skrka (Crouch).
  Děti: Jeden syn, dvě dcery. Její syn by mohl být Barty Skrk (Crouch) st.
  Možné odvození jména: Řecky "milost nebo laskavost"; méně významná řecká bohyně, manželka Héfaista.
 • Dorea (Black) Potter (1920-1977)
  Dcera Cygna a Violetty (Bulstrode) Blackových.
  Tři starší sourozenci: dva bratři Pollux (1912-1990) a Marius (vyděděn, data neznámá), jedna sestra Cassiopeia (1915-1992).
  Vdala se za Charluse Pottera; měli jednoho syna neznámeho jména.
  Je nepravděpodobné, že by Dorea byla Harryho babičkou, protože Jo nám řekla, že "Jamesovi rodiče byli staří, už nebyli nejmladší, když se narodil, což vysvětluje, proč měli jen jedno dítě, velmi rozmazlené, protože jak se často stává, máme dítě pozdě a tak o něj pečujeme jako o nejdražší poklad, myslím. Na kouzelnický svět byli už staří, a tak zemřeli." Doree bylo jen 57, když zemřela.
  Možné odvození jména: příbuzné jménům Dora a Dolores; Dorea je bakterie, která se nachází na obličejích lidí. Ani hvězda, ani souhvězdí.
 • Lucretia (Black) Prewett (1925-1992)
  Dcera Arctura a Melanie (MacMillan) Blackových.
  Jeden mladší bratr: Orion (1929-1979).
  Vdala se za Ignatia Prewetta.
  Neví se o žádných dětech.
  Teta Siria a Regula Blackových.

Hermiona Grangerová-nebelvír

7. května 2008 v 19:54 | Mrzimor |  Hermiona Jane Granger

O Hermioně

Jméno: Hermione Jane Granger
Přezdívka: Hermy
Narozeniny: 19 Září
Barva očí: Hnědá
Sourozenci: Žádní (Ale JKR přemýšlela o tom, že by mohla mít mladší sestru)
Koníčky: Čtení, dělání domácích úkolů, SPOŽUS, hádání se s Ronem
Rodiče: Oba mudlové - zubaři

Famfrpál

7. května 2008 v 19:52 | Mrzimor |  Famfrpál
HISTORIE
Famfrpál vznikl na počátku 11. století na místě Queerditch Marsh. Na mapách po něm však budete pátrat marně, a to proto, že mocní čarodějové ho udělali nezaznamenatelným. To znamená, že jej nelze zaznament do žádné mapy. Zpočátku byl famrpál jen jakási zuřivá honička na létajících košťatech, ale postupně se do hry přidávaly míče, až se zrodil ten famfrpál, jaký hrajeme dnes. Začínalo se s jedním herním míčem zvaným Camrál. Je všeobecně známé, že ten slouží ke střílení gólů. Když to lidi začalo tak trochu nudit, přidali si pár Potlouků. A jako perličku nakonec někdo přinesl Zlatonku a doplnil tak dnešní čtveřici balónů.

V roce 1473 se konalo první mistrovství světa v této kolektivní hře. Od té doby se mistrovství světa koná každé čtyři roky. Mimoevropské týmy se mistrovství začaly účastnit od sedmnáctého století. V roce 1652 se také uskutečnilo první mistrovství Evropy, které se zase od té doby koná každé tři roky.

Famfrpál je oblíbený skoro na celém světě. Na východě si příliš příznivců nezískal, protože tam jsou spíše více v modě létající koberce. Ve Spojených státech se sice hraje famfrpál, který zde má však konkurenci v podobném sportu, a tak se na mezinárodních soutěžích Američanům moc nedaří. Zato špičkovými reprezentanty se pyšní Bulharsko, v poslední době také Irsko a kupodivu i podceňované Peru.
HRÁČI
Celý tým Famfrpálu se skládá ze sedmi hráčů: 1×brankář, 1×chytač, 2×odražeč 3×střelec
BRANKÁŘ
Post brankáře nepochybně existuje již od 13.století, jeho úloha se však od té doby změnila. Brankář by měl být první u brankových košů, protože jeho úloha je zabránit, aby se Camrál dostal do některého z nich. Je ovšem povoleno, aby brankář z brankového pásma vylétl, chce-li protivníkovy střelce zastrašit nebo v zárodku zmařit jejich pokus o útok. Dříve však nebylo vyloučeno, že dostatečně rychlý brankář dokáže vstřelit gól a pak se včas vrátit k vlastním košům a zabránit soupeři, aby vyrovnal.
CHYTAČ
Chytači, coby nejlehčí, nemenší a nerychlejší letci potřebují dobrý zrak a zároveň schopnost za letu se jednou či dokonce oběma rukama pustit koštěte. Vzhledem ke své obrovské důležitosti pro výsledek zápasu - chytne li chytač Zlatonku, získává družstvo 150 bodů - , stávají se nejčastějším terčem všech faulů ze strany soupeře. Právě tito hráči většinou utrží ta nejvážnější zranění. "Zneškodněte chytače!" - tak zní první zásada v Odrážečově bibli od Brutuse Scrimgeoura.
ODRÁŽEČI
Post odrážeče existuje od té doby, kdy byly do hry zavedeny Potlouky. Základním úkolem odrážečů je chránit členy vlastního mužstva před Potlouky, což činí pomocí holí (dříve kyjů). Odrážeči nikdy nestřílejí góly a nikde není ani zmínka o tom, že by mohli nějak manipulovat s Camrálem. Musí být vybaveni značnou fyzickou silou, aby si poradili s odvracením Potlouků, proto jsou také častěji Odrážeči, ne "Odrážečky".
STŘELCI
Střelec je ve famfrpálu nejstarším hráčským postem, protože celá hra byla kdysi založena pouze na střílení branek. Střelci si navzájem přihrávají Camrálem a získávají deset bodů pokaždé, když se jim podaří prohodit ho jednou z branek. K jediné podstatné změně ve hře střelců došlo roku 1884, tj. rok poté, kdy byly brankové koše nahrazeny obručemi. Tehdy bylo zavedeno nové pravidlo, které stanovilo, že do brankoviště smí vletět pouze střelec nesoucí Camrál. Pokud do brankoviště vletělo víc střelců najedou, gól nebyl uznán. Cílem tohoto pravidla bylo eliminovat takzvané "napadání brankáře", tedy manévr, při němž do brankoviště pronikli dva střelci a odtlačili brankáře stranou takže třetí střelec měl volnou cestu k brankové obruči
MÍČE
CAMRÁL
Camrál má průměr dvanácti palců, je bezešvý a má zářivě červenou barvu. Některé starší Camrály měly švy a úchytku, nebo díry na prsty. Červenou barvu dostal poprvé v zimě roku 1711 po utkání, které proběhlo za vytrvalého deště, takže pokaždé, když ho někdo upustil na zem byl nerozeznatelný od rozbahněného terénu. Střelce také čím dál tím víc rozčilovalo, že musí pro Camrál stále létat na zem a tak ho jistá čarodějnice očarovala, že vždy, když ho někdo upustí, tak se snáší k zemi pomalinku, asi jako by klesal ke dnu ve vodě.
ZLATONKA
Zlatonka má velikost vlašského ořechu, stejně jako měla její předchůdkyně zlatonoska. Je zlatá se stříbrnými křidélky, očarovaná tak, aby byla co možná nejdéle nepolapitelná. Zaltonoska je dnes chráněným ptačím druhem a díky své křehkosti byla velmi často při chycení rozdrcena. Traduje se, že roku 1884 na vřesovišti Bodmin Moor Zlatonka unikala chycení celých šest měsíců, oba týmy znechucené ubohým výkonem svých chytačů, poté nedohraný zápas raději ukončili.
POTLOUKY
První Potlouky ( či tehdy "Krváky") byly létající kameny, později černé kovové koule, vypadající trochu jako dělové a nakonec Potlouky olověné. Jenže po nějaké době se zjistilo, že olovo je na výrobu Potlouků moc měkké. V dnešní době se Potlouky vesměs vyrábějí ze železa, v průměru mají deset palců a jsou jen o něco menší než Camrály. Kouzlo, jímž jsou Potlouky očarovány, je nutí pronásledovat všechny hráče bez rozdílu. Jsou - li ponechány samy sobě, zaútočí na toho hráče, který je jim nejblíže.
KOŠŤATA
Řada nimbus - Nimbus racing broom company:
 • Nimbus 1000
 • Nimbus 1500
 • Nimbus 2000
 • Nimbus 2001
Řada zameták - Cleansweep broom company:
 • Zameták 1
 • Zameták 2
 • Zameták 3
 • Zameták 4
 • Zameták 5
 • Zameták 6
 • Zameták 7
Řada kometa - Comet trading company:
 • Kometa jedna čtyřicet
 • Kometa jedna osmdesát
 • Kometa dva šedesát
Další košťata:
 • Kulový Blesk (Firebolt)
 • Meteor (Shooting Star)
 • Stříbrný Šíp (Silver Arrow)
 • Masařka (Bluebottle)
 • Duběnka 79 (Oakshaft 79)
 • Měsíční Paprsek (Moontrimmer)
 • Žíznivá Čára (Swiftstick)
 • Proutěnka 90 (Twigger 90)
PRAVIDLA
Odrážeči, jeden Brankář, jeden Chytač (co mají za úkol... viz. Výše). Střelci si podávají Camrál až jej jeden z nich prohodí brankovými tyčemi. Do brankoviště smí jen chytač, který nese Camrál. Když Camrál proletí brankovou obručí, teamu se přičte 10 bodů. Dále je ve hře Brankář. Ten hlídá obruče svého teamu a snaží se, aby protihráč Camrál jimi neprohodil. Odrážeči se snaží Potlouky odrazit jiným směrem než na jejich spoluhráče. Potlouky létají mezi hráči a snaží se srazit hráče z košťat. Ve hře je, ale ještě jeden míč - Zlatonka. Chytač má za úkol chytit Zlatonku dřív než soupeř. Tím pro mužstvo získá 150 bodů a ukončí zápas. ( Nejdéle hraný zápas byl tři měsíce ) (a nejkratšeji hraný famfrpálový zápas byl 3,5 sekundy kdy Roderick Plumton, hrající za Tustrkillská tornáda chytil zlatonku za 3,5 sekundy). Zlatonka je nejdůležitější míč ve hře. Je velice obtížné ji zahlédnout a chytit. Je rychlá a rychle a prudce mění směr.
 • Přestože výše, do níž smí hráč v průběhu utkání vzlétnout, není nijak omezena, je zakázáno, aby vybočil mimo čáry vymezující obvod hřiště. V případě, že někdo z hráčů vylétne do autu, musí jeho tým odevzdat Camrál soupeřícímu mužstvu.
 • Kapitán mužstva si může pomocí sjednaného signálu od rozhodčího vyžádat "oddechový čas". To je jediný okamžik, kdy se hráči smějí v průběhu utkání dotknout nohama země. Oddechový čas lze prodloužit až na dvě hodiny v případě, že dosavadní průběh hry už trval více než dvanáct hodin. Jestliže se po těchto dvou hodinách mužstvo nevrátí na hřiště, je diskvalifikováno.
 • Rozhodčí může proti některému z mužstev nařídit trestné střílení. Střelec, který trestné střílení provádí, letí z centrálního kruhu k brankovišti. Všichni ostatní hráči s výjimkou protivníkova brankáře jsou povinni se během trestného střílení držet stranou.
 • Camrál je dovoleno vytrhnout ze sevření jiného hráče, za žádných okolností však není povoleno, aby hráč chytal protihráče za jakoukoliv část těla
 • V případě zranění není povoleno, aby byl zraněný hráč nahrazen jiným. Mužstvo je povinno pokračovat ve hře bez zraněného hráče.
 • Hráčům je povoleno vzít si na hřiště hůlky, těchto hůlek však za žádných okolností nesmí být použito proti členům soupeřícího mužstva, koštěti kteréhokoliv člena soupeřícího mužstva, proti rozhodčímu či kterémukoliv z míčů a diváků.
 • Famfrpálové utkání končí teprve tehdy, když je chycena Zlatonka nebo když se na tom dohodnou kapitáni obou mužstev.
FAMFRPÁLOVÁ MUŽSTVA
Odrážeči, jeden Brankář, jeden Chytač (co mají za úkol... viz. Výše). Střelci si podávají Camrál až jej jeden z nich prohodí brankovými tyčemi. Do brankoviště smí jen chytač, který nese Camrál. Když Camrál proletí brankovou obručí, teamu se přičte 10 bodů. Dále je ve hře Brankář. Ten hlídá obruče svého teamu a snaží se, aby protihráč Camrál jimi neprohodil. Odrážeči se snaží Potlouky odrazit jiným směrem než na jejich spoluhráče. Potlouky létají mezi hráči a snaží se srazit hráče z košťat. Ve hře je, ale ještě jeden míč - Zlatonka. Chytač má za úkol chytit Zlatonku dřív než soupeř. Tím pro mužstvo získá 150 bodů a ukončí zápas. ( Nejdéle hraný zápas byl tři měsíce ) (a nejkratšeji hraný famfrpálový zápas byl 3,5 sekundy kdy Roderick Plumton, hrající za Tustrkillská tornáda chytil zlatonku za 3,5 sekundy). Zlatonka je nejdůležitější míč ve hře. Je velice obtížné ji zahlédnout a chytit. Je rychlá a rychle a prudce mění směr.
 • Přestože výše, do níž smí hráč v průběhu utkání vzlétnout, není nijak omezena, je zakázáno, aby vybočil mimo čáry vymezující obvod hřiště. V případě, že někdo z hráčů vylétne do autu, musí jeho tým odevzdat Camrál soupeřícímu mužstvu.
 • Kapitán mužstva si může pomocí sjednaného signálu od rozhodčího vyžádat "oddechový čas". To je jediný okamžik, kdy se hráči smějí v průběhu utkání dotknout nohama země. Oddechový čas lze prodloužit až na dvě hodiny v případě, že dosavadní průběh hry už trval více než dvanáct hodin. Jestliže se po těchto dvou hodinách mužstvo nevrátí na hřiště, je diskvalifikováno.
 • Rozhodčí může proti některému z mužstev nařídit trestné střílení. Střelec, který trestné střílení provádí, letí z centrálního kruhu k brankovišti. Všichni ostatní hráči s výjimkou protivníkova brankáře jsou povinni se během trestného střílení držet stranou.
 • Camrál je dovoleno vytrhnout ze sevření jiného hráče, za žádných okolností však není povoleno, aby hráč chytal protihráče za jakoukoliv část těla
 • V případě zranění není povoleno, aby byl zraněný hráč nahrazen jiným. Mužstvo je povinno pokračovat ve hře bez zraněného hráče.
 • Hráčům je povoleno vzít si na hřiště hůlky, těchto hůlek však za žádných okolností nesmí být použito proti členům soupeřícího mužstva, koštěti kteréhokoliv člena soupeřícího mužstva, proti rozhodčímu či kterémukoliv z míčů a diváků.
 • Famfrpálové utkání končí teprve tehdy, když je chycena Zlatonka nebo když se na tom dohodnou kapitáni obou mužstev.

FAMFRPÁLOVÉ TÝMY

 • Applebyské šípy: Applebyské šípy mají světlemodré hábity,zdobené stříbrným šípem.Tento tým byl založen r. 1612, vyhrál nad Sofijskými supy a nesnášejí se s Wilbourskými vosami.
 • Ballycejští netopýři: Mají černé hábity s šarlatovým netopýrem.27 titulů mistra famfrpálové ligy a je to 2 . nejúspěšnější tým historie.
 • Caerphillské katapulty: Mají světlezelené hábity s šarlatovými svislými pruhy. Byli založeny r.1402, jsou to osmnáctinásobní mistři ligy, jednonásobní mistři Evropy a vyhráli nad draky z Karasjoku.
 • Falmouthší sokoli: Mají tmavošedé hábity s kombinací bíle a na prsou sokolí hlava. Odrážeči Kevin a Karl Broadmoorové.Tvrdá a nesmlouvavá hra.
 • Holyheadské harpyje: Mají tmavozelené hábity se zlatým spárem na prsou. Byli založeni r.1203. Nejlepší sehraný zápas roku 1953 s Heidelberskými harcovníky. Za tento tým hrají jen čarodějky.
 • Kenmarská káňata: Mají smaragdově zelené hábity s dvěma zrcadlově obrácenými žlutými K na prsou. Byli založeni r.1291. Jejich brankář O´Harre byl třikrát kapitánem irského národního mužstva. Maskoti jsou skřítci leprokni.
 • Kudleští kanonýři: Mají oranžové hábity s emblémem letící dělové koule a dvěmi černými klubovými iniciálami. 21 titulů mistra famfrpálové ligy. Harryho a Ronův nejoblíbenější tým.
 • Montroseské straky: Mají černobíle hábity s jednou strakou na prsou. 32 titulů mistra famdrpálové ligy a dva tituly mistra Evropy. Nejúspěšnější britský a irský klub.
 • Puddlemerští spojenci: Mají tmavomodré hábity s klubovým emblémem dvou zkřížených papyrů.Byli založeni r. 1163. 22 titulů mistra ligy. Nejstarší ligové mužstvo.
 • Pýcha Portree: Mají tmavorudé hábity se zlatou hvězdou na prsou. Byli založeni r. 1292. 2 ligové tituly mistra famfrpálu. Jejich nejslavnější střelkyně Catriona McCormacková šestatřicetkrát reprezentovala Skotsko a její dcera Meaghan je brankářkou mužstva.
 • Tustshillská tornáda: Mají azurově modré hábity s dvěma tmavomodrými T na prsou a na zádech. Byli založeni r. 1520. 5 titulů mistra ligy famfrpálu. Jejich chytač Roderick Plumpton chytil Zlatonku za 3 a půl sekundy.
 • Wingtownští tuláci: Mají krvavě rudé hábity se stříbrným sekáčkem na maso. Byli založeni r. 1422. Zřídkakdy poraženi. Založilo jej sedm dětí (čtyři sestry a tři bratři) od řezníka Waltera.
 • Wilbournské vosy: Mají vodorovně pruhované černožluté hábity s emblémem vosy na prsou.Byli založeni r. 1312. 18 titulů mistra ligy famfrpálu. Jejich fanoušci si říkají sršni, za vosy hrál jako chytač Ludo Pytloun.

Slovníček Čar a Kouzel I.

7. května 2008 v 19:49 | Mrzimor
Jak kouzla používat, pokud byste se o tom rádi něco dozvěděli:
Předpokládám, že žijete v mudlovském prostředí sami nejste kouzelníci, takže nemáte kouzelnou hůlku, tudíž doporučuji si ji pořídit.Měla by být z vrbového, jasanového, tisového dřeva, dubu, javoru, ebenu, cesmíny, habru nebo mahagonu, dlouhá od 9 do 13,5 palce (palec je asi 2,5 cm). V našich podmínkách v této roční době doporučuji rovnou pouze vrbovou větévku. V té by správně měla být kouzelná substance; vlas víly, žíně jednorožce, blána z dračího srdce, pero ptáka fénixe...
Pokud tedy chcete opravdu účinnou hůlku, doporučuji vám tedy vlas váš nebo nějaké vaší kamarádky, jakožto vlas. Pokud budete mít dostatečně silný proutek, můžete do něj vyvrtat dírku a tím do něj vlas vpravit, pokud to nepůjde, stačí jen ho omotat kolem, účinnost se jistě nezmění.Pro provedení kouzla si vyberte vhodnou formuli z mého seznamu kouzel a snažte se co nejvíce myslet na účinek kouzla, který chcete vyvolat. Poté švihněte hůlkou tak, jak vám to bude připadat nejsprávnější a vyslovte zaklínadlo. Mělo by to fungovat. Pokud se účinky kouzla neprojeví, znamená to, že máte špatnou hůlku nebo, že jste dostatečně nemyslel/a na provedení kouzla. A nebo je tu poslední možnost, o níž silně pochybuji; jste jen mudla bez jakýchkoli kouzelných schopností. Každopádně mnoho zdaru v kouzlení, doufám, že se to povede:-)

Accio!
Latinský kořen: accedo ( přiblížit, přijít blíže/být přidán (u věcí) )
Účinky: Toto kouzlo je používáno k pohybu věcí směrem k vám, kdekoli se nacházejí. Základ kouzla tkví ve vyslovení formule; čím dále se předmět nachází a čím je větší, tím je těžší jej přivolat.

Alohomora!
Latinský kořen: neznámý
Účinky: Zaklínadlem Alohomora se dají odemknout dveře a další předměty, když jsou zamčeny. Kouzlo také odemkne většinu dveří a předmětů uzamčených kouzly (viz. Collorportus! ), ale některé ne, jako například jedny z dveří Oboru záhad ve Fénixově řádu.

Anapneo!
Latinský kořen: apnoe (zástava dýchání ve spánku)
Účinky: Použitím tohoto zaklínadla se zbavíte nepříjemného zaskočení a můžete opět volně dýchat.

Aparecium!
Latinský kořen: appareo (obnovit viditelnost, objevit se, patrný)
Účinky: Kouzlo bylo použito pouze jednou, a to Hermionou. Zviditelňuje neviditelný inkoust.

Apparate!
Latinský kořen: appare (objevit se)
Účinky: Způsobí to, že předmět zmizí z nějakéh místa a objeví se na jiném.

Avada Kedavra!
Arabský kořen: abracadabra (nechť je tato věc zabita)
Účinky: Jedna z nejhorších kleteb, která vraždí. Mnoha kouzelníky je považována za naprosto nehorší, protože zabije cokoli nebo kohokoli. Také se stala jednou z Kleteb, které se nepromíjejí, kleteb, jejichž použití je ilegální a stanete se pro něj jedním z Azkabanských vězňů (viz. Crucio! a Imperio!).

Avis!
Latinský kořen: avis (pták)
Účinky: Používáme ke zkoumání hůlky, můžou z ní vylétnout malí ptáčci, kteří ukazují na pracovní kondici.

Balit!
Kořen: český
Účinky: Zabalí vám věci, a když ho umíte opravdu dobře, samy se srovnají a ponožky se dokonce stočí do oněch známých klubíček.

Bombarda!
Latinský kořen:bombarda (puška, dělo)
Účinky: Toto kouizlo má stejný účinek, jako by vaše hůlka vystřelila menší dělovou kouli…

Brachium Emendo!
Latinský kořen: brachium (paže) emendo (opravit) Účinky: Srůst zlomených kostí během několika vteřin. V podání Zlatoslava Lockharta ale znamenalo naprosté odstranění všech kostí, což dokazuje, že hodn záleží na správnem švihu hůlkou, aby nemělo kouzlo opačný účinek.

Colloportus!
Latinský kořen: colligo (upevnit, pevně spojit)
Účinky: Užívá se k uzamčení dveří nebo věcí, které mohou být uzamčeny. Kouzlo ale snadno otevře zaklínadlo Alohomora! , takže jeho použití je účinné jen proti mudlům, motákům, nebo může sloužit k pozastavení kouzelníka (asi tak na vteřinu).

Crucio!
Latinský kořen: crucio (mučení, utrpení)
Účinky: Kletba Cruciatus způsobuje krutou bolest komukoli, kdo je vystaven jejímu působení. Při působení delším než jedna minuta může způsobit trvalé poškození mozku (jako se to stalo Frankovi a Alici Longbottomovým). Snad právě proto je další ze třech Kleteb, které se nepromíjejí (viz Avada Kedavra! a Imperio! ).

Deletrius!
Latinský kořen: deleo (vyhladit, vymazat, zrušit)
Účinky: Po použití tohoto kouzla předmět zmizí. Pokud je kouzlo provedeno nesprávně, může postupně blednout nebo také zmizet jen jeho část.

Densaugeo!
Latinský kořen: dens (zub), auctus (růst, zvětšit se, přibývat)
Účinky: Zapřičiňuje, že zuby postižené osoby rychle vyrostou do nepřirozeně velkých rozměrů. Kouzlo může být zrušeno sevřením zasažených zubů.

Diffindo!
Latinský kořen: diffundo (rozrůst se, rozptýlit se, vylévat)
Účinky: Toto zaklínadlo donutí předmět, aby se rozdělil nebo rozbil. Hlavním základem úspěchu tohoto kouzla je hůlka.

Dissendium!
Latinský kořen: dissimulo (zatajit, maskovat)
Účinky: Formule kombinovaná s poklepáním hůlkou otevře hrb sochy jednooké čarodějnice, která se nachází ve třetím patře bradavického hradu. Kouzlo by tedy mělo otevírat tajné vchody a chodby.

Engorgio!
Latinský kořen: neznámý
Účinky: Po použití tohoto kouzla se tvor zvětší asi na dvojnásobek své původní velikosti.

Ennervate!
Latinský kořen: neznámý
Účinky: Používáno pro oživení osob, které byly uvedeny do bezvědomí kouzlem Mdloby na tebe!. Pokud je někdo tímto zaklínadlem oživen, otevřou se mu oči a jsou oslepené. Smysly se ale rychle vrátí.

Episkey!
Latinský kořen: epistaxis (krvácení z nosu)
Účinky: Léčí zlomeniny a krvácení.

Evanesco!
Latinský kořen: evanescence (vyprchat, zmizet)
Účinky: S pomocí tohoto kouzla mohou věci mizet. Ve Fénixově řádu bylo toto kouzlo používáno pro odstranění lektvarů z kotlíku nebo pro uklizení svitků pergamenu. Proč předměty vymizí nebo nevymizí celé nevíme. Kouzlo, které přivede předměty zpět možná existuje, ale nemůžeme to potvrdit ani ověřit, protože jsme pouzí mudlové.

Everte Stati!
Latinský kořen: everte (vyvrátit, podkopat), stati (rovnováha)
Účinky: Nepřítel ztratí rovnováhu a upadne.

Expecto Patronum!
Latinský kořen: exspecto (hledat, očekávat) patronus (patron, ochránce)
Účinky: Zaklínadlo Patronus je vysoce pokročilá magie, které se učí až po zkouškách NKÚ a odráží útok mozkomorů. Když ho použijete, kouzlo vytvoří Patrona, který vás ochrání proti mozkomorům. Podoba Patrona je u každého kouzelníka jiná, protože odráží osobnost svého tvůrce. Pro jeho vytvoření musíte vyřknout zaklínadlo a soustředit se přitom na nějakou vaši šťastnou vzpomínku, čím bude vzpomínka šťastnější, tím mocnějšího Patrona vykouzlíte. Ochranu proti mozkomorům vám toto kouzlo zajistí díky tomu, že pro jeho vytvoření využijete to, čím se mozkomoři živí - štěstí, naději a přání zůstat naživu.

Expelliarmus!
Latinský kořen: expello (odstranit, vypudit, vyhostit)
Účinky: Odzbrojující zaklínadlo se používá pro něčí odzbrojení, nejběžněji při soubojích. I když je to jednoduché kouzlo, může kouzelníkům a čarodějkám dostat se z vypjatých situací a nepříjemných setkání tak, jako se to povedlo Harrymu na konci Ohnivého poháru při střetu s lordem Voldemortem.

Feraverto!
Latinský kořen: fera (šelma, divoké zvíře)
Účinky: Změní jakékoli zvíře v pohár odpovídající velikosti.

Ferula!
Latinský kořen: neznámý
Účinky: Toto kouzlo vytvoří dlahy a obvazy a provizorně zafixuje poraněnou nebo zlomenou končetinu.

Finite Incantatem!
Latinský kořen: finis (konec, hranice)
Účinky: Zruší účinky právě probíhajícího kouzla.

Flagrate!
Latinský kořen: flagro (planout, rozpálit, jas)
Účinky: Toto kouzlo bylo použito ve Fénixově řádu, pro vytvoření ohnivých křížů, které informovaly o tom, jaké dveře už na Odboru záhad Hermiona otevřela.

Furnunculus!
Latinský kořen: neznámý
Účinky: Kletba Furnunculus je příčinou vypučení nepříjemných nežitů. Neměla by se ale kombinovat s kouzlem vyvolávajícím rosolovatění nohou, protože postiženému vypučí po celém obličeji tykadla nebo chapadélka.Slovníček Čar a Kouzel II.

7. května 2008 v 19:48 | Mrzimor |  Harry Potter
Impedimenta!
Latinský kořen: impedimentum (překážka, nesnáz)
Účinky: Znehybní nepřítele, ale když se kouzlo metá po zbroji nebo jiným kovovým předmětům, mine se účinkem a neškodně se odrazí. Při zasažení kouzlem osoba "zmrzne", ale po chvíli se začne být oběť schopna pohybu.

Imperio!
Latinský kořen: imperium (mocnost, autorita, povel, nařízení, dozor)
Účinky: Kletba Imperius se používá pro kontrolu nad chováním osob. Někteří opravdu nadaní kouzelníci se ale účinkům této kletby dokážou bránit a zdaleka nejsou tak povolní jako jiní, je to ale velice pokročilá obrana proti černé magii. Ve stavu zakletí touto kletbou je mudla, kouzelník nebo moták schopen všech věcí, které by normálně nedokázal. Dokáže věci, které by normálně jeho pud sebezáchovy, reflexy nebo láska zavrhly, je schopen zabít své nejbližší nebo sebe, je schopen toho, co by přeze své fobie normálně nedokázal a je v plné moci kouzelníka, jenž kletbu vyslal. Díky tomu je to poslední z Kleteb, které se nepromíjejí (viz. Avada Kedavra! a Crucio!).

Immobilis!
Latinský kořen: immobilis (nehybný)
Účinky:Zmrazovací kouzlo - znehybní nepřítele.

Incarcerous!
Latinský kořen: carcer (vězení, cela, žalář)
Účinky: Toto kouzlo používala v knihách pouze profesorka Umbridgeová. Když Umbridgeová použila kouzlo proti kentauru Magorianovi, "provazy vyletěly provazy jako klubko hadů a pevně ovinuly kentaurovu hruď a spoutaly mu ruce."

Incendio!
Latinský kořen: incandia (oheň)
Účinky: Kouzlo, které rozdělá oheň.

Klihando!
Latinský kořen:
Účinky: Osobě postižené tímto kouzlem se přilepí jazyk na patro, takže nemůže vydat ani hlásku a navíc je to docela nepříjemné.
Legilimens!
Latinský kořen: lego (chytat, vybrat si, sbírat, číst)
Účinky: Používá se pro čtení myšlenek. S jeho pomocí se dá vniknout do cizí mysli a zahlédnout záblesky jeho vzpomínek a snů.

Levicorpus!
Latinský kořen: levo (vznášet se) corpus (tělo)
Účinky: Toto zaklínadlo je neverbální, takže pro jeho provedení nemusíte formuli vyslovovat nahlas, stačí ji říct jen v duchu. Pokud toto zaklínadlo použijete, oběť, na kterou jste při jeho provádění mířili se zvedne do vzduchu a bude viset hlavou dolů, jako by byla za kotník pověšena na neviditelném háku. Oběť se spustí zpět použitím dalšího neverbálního zaklínadla - Liberacorpus!

Locomotor!
Latinský kořen: loco (umístit, dát, poloha) motor (hýbat)
Účinky: Při použití tohoto zaklínadla předmět začne levitovat a poté ho pohybem hůlky dopravíte tam, kam potřebujete. Například když použijete "Locomotor kufr!" váš kufr se vznese a vy ho jediným mávnutím hůlky dopravíte třeba ze schodů. Je to velice praktické zaklínadlo.

Lumos!
Latinský kořen: luma (světlo)
Účinky: Lumos je jedno z nejpoužívanějších a nejjednodušších kouzel, jaká existují. Po vyslovení formule se rozsvítí špička vaší hůlky a poskytne vám příjemný zdroj světla. Velice lehce také špičku hůlky zhasneme (viz. Nox! ).

Lumos maxima!
Latinský kořen: luma (světlo) maxima (největší
Účinky: Toto kouzlo se používá, když je třeba větší objem světla, například k osvícení velké místnosti apod. Špička kouzelné hůlky se rozsvítí více než u běžného Lumos!.

Lumus solem!
Latinský kořen: luma (světlo)
Účinky: Ze špičky hůlky vystřelí proud světla.

Mdloby na tebe!
Kořen: v angličtině Stupefy! (otupit), latinský kořen stupefactus (omráčený)
Účinky: Pokud se v sebeobraně kouzelník rozhodne použít toto kouzlo, vyletí z konce jeho hůlky červený světelný proud, který způsobí, že zasažený se dostane do stavu bezvědomí. Postižený může nabýt zpět vědomí pomocí kouzla Ennervate! .

Mobili-!
Latinský kořen: mobili (pohybovat se) corpus (tělo) arbustus (rostliny a stromy)
Účinky: Umožňuje pohyb předmětu. Toto zaklínadlo bylo používáno pouze dvakrát v celé Potterovské sérii, v obou případech s jinými příponami. První použití bylo od Hermiony pro pohyb vánočním stromkem. Podruhé bylo použito pro tělo profesora Snapea, když byl v bezvědomí. Kouzlo bude pravděpodobně nejvhodnější pro práci s mrtvolami a bezvědomými těly, ale nemáme žádný důkaz, který by to podpořil.

Morsmorde!
Latinský kořen: mors mortis (úmrtí)
Účinky: Zaříkávadlo, které vyvolá Znamení zla, symbol lorda Voldemorta. Tohoto symbolu se kouzelníci dlouho obávali, protože se objevovalo nad domy kouzelníků a čarodějek, kteří byli zabiti Voldemortem nebo jeho Smrtijedy.

Nox!
Latinský kořen: nox (tma)
Účinky: Toto kouzlo se používá pro zrušení účinků kouzla Lumos! . Zhasne tedy konec hůlky.

Obliviate!
Latinský kořen: oblivio (zapomenout, zapomínat)
Účinky: Paměťové kouzlo je příčinou toho, že se z paměti kouzelníka, motáka nebo mudly vymaže některá její část. Varianta tohoto zaříkadla může být použita pro změny paměti, ale zaříkadlo samotné je mnohem silnější než jeho úprava. I když může existovat kouzlo, které postiženému paměť navrátí, není v kouzelnickém světě moc známé.

Oppungo!
Latinský kořen:
Účinky: Toto zaklínadlo bylo použito pouze jednou, a to k poštvání kouzly vytvořených ptáčků k útoku na Rona, z toho usuzuji, že by mohlo být účinné se všemi kouzly vytvořenými zvířaty, aby dělala to, co si jejich původce přeje.

Periculo!
Latinský kořen: periculum (nebezpečí)
Účinek: Vyřknutím žohoto zaklínadla z vaší hůlky vytryskne proud zářivě rudých jisker.

Petrificus Totalus!
Latinský kořen: petra (skála) totus (celek)
Účinky: Dokonale znehybní oběť, takže se nebude moci pohybovat. Paže postiženého se stáhnou k tělu, nohy se k sobě semknou a postižený nemůže mluvit. Pohybovat se mohou pouze jeho oči.

Portus!
Latinský kořen: porta (brána, dveře)
Účinky: Přemění obyčejný předmět na Přenášedlo. Přenášedlo je předmět normálního vzhledu, který při dotyku donese všechny osoby na určené místo. Popisovaný pocit při přenášení je "jako by se vám zasekl hák pod pupík a vyzvedl vás do výše". K přenosu stačí dotyk pouhou částečkou těla, jako například špičkou prstu, která se potom po dobu přenášení pevně přichytne.

Pouta na vás/tebe!
Latinský kořen: neexistuje; česká věta
Účinky: Toto kouzlo spoutá neviditelným provazem svou oběť. Používá se v jednotném i nožném čísle, takže pokud řeknete Pouta na tebe! a budete se snažit spoutat více lidí najednou, budete je muset spoutávat postupně, proto to množné číslo.

Prior Incantato!
Latinský kořen: priori prius (minulý, předešlý)
Účinky: Má efekt, který vyjeví, která poslední kouzla dělala hůlka, která je očarována. Při donucení dvou hůlek se shodným jádrem, které jsou vlastně "sestrami" dochází k Priori Incantatem, hůlky se spojí jakoby zlatou nitkou, po níž klouzají světelné kapky. Hůlka, jíž se dotkne některá u kapek vydáví kouzla, která dělala od posledního směrem k prvnímu. Pokud se spojení hůlek přeruší, zmizí i stíny kouzel (pokud se vyjevují vraždy, objeví se stíny obětí).

Pulírexo!
Kořen: v angličtině Scourgify! (vymést)
Účinky: Používá se k čištění a úklidu. Dá se s ním vyčistit špinavá klec pro sovu i ústa nepřítele, pokud jsou příliš nevymáchaná (v ústech se objeví velké růžové mýdlové bubliny).

Protego!
Latinský kořen: protego (ochránit)
Účinky: Štítové kouzlo vytvoří ochranu proti méně škodlivým kouzlům, uřknutím a kletbám. Kouzlo se jen odrazí.
Quietus!
Latinský kořen: quies quietis (tichý, klidný)
Účinky: Toto kouzlo se používá pro zrušení efektu kouzla Sonorus!. Hlas nevymizí, ale jen se vrátí do původní hlasitosti.

Reducio!
Latinský kořen: reduco (vrátit se)
Účinky: Je příčinou toho, že se předměty zmenší. Když bylo na předmět použito kouzlo Engorgio! , které ho zvětšilo, toto zaklínadlo ho znovu vrátí do původní velikosti.

Relashio!
Latinský kořen: neznámý
Účinky: Pravděpodobně pomáhá k vaření něčeho, ale obvykle se využití kouzla v knihách bylo s vodou. Slouží jako náhrada hořáku, protože ohřívá vodu.

Reparo!
Latinský kořen: reparo (obnovit, opravit)
Účinky: Spraví jakoukoli rozbitou věc, rozbitou ať už kouzly nebo silou mudlovskými prostředky.

Repellentus!
Kořen: v angličtině Impervius! (nepropustný, odolný)
Účinky: Toto kouzlo dělá předměty voděodolnými a pomáhá proti zamlžení, použito v dešti na brýle, aby po nich voda jen neškodně stekla a jejich majitel měl stále dobrý rozhled.

Rictusempra!
Latinský kořen: rideo risi risum (smát se něčemu, smát se)
Účinky: Lechtací kouzlo způsobuje, že oběť se začne nekontrolovaně smát. Důsledek kouzla může být zastaven zaklínadlem Finite Incantatem!.

Riddikulus!
Latinský původ: ridiculus (směšný)
Účinky: Toto zaklínadlo se používá pro zbavení se bubáka. Aby bylo kouzlo provedeno účinně, musí si jeho původce představit bubáka pozměněného do něčeho zesměšňujícího (např. pavouk -> pavouk s kolečkovými bruslemi na nohou) a vyřknout zaklínadlo. Bubák se promění v to, co si kouzelník představoval a potom už stačí jen mávnutí hůlkou a bubák zmizí.

Sectumsempra!
Latinský kořen: sectura (řezání)
Účinky: Z těla a hrudi oběti tohoto kouzla vytryskne proudem krev, protože vzniknou hluboké rány. Bez včasného zacelení ran pomoci kouzel raněný vykrvácí.

Serpensortia!
Francouzský původ: serpent (had), sortir (had)
Účinky: Vykouzlí dlouhého černého hada připraveného k útoku, který vyleze z kouzelníkovy hůlky. Odstraní ho kouzlo Serpenta evanesca!.

Silencio!
Latinský kořen: silens (tichý, klidný)
Účinky: Po použití tohoto kouzla postižený nemůže vydat ani hlásku, ať otvírá ústa a pokouší se mluvit, jak chce. V knihách se ale neobjevilo žádné zaklínadlo, které by účinky tohoto kouzla zrušilo, i když nejspíše existuje.

Sonorus!
Latinský kořen: sono (zpívat, dělat hluk)
Účinky: Zaklínadlo Sonorus udělá hlas mnohem hlasitějším, asi jako kdyby místo něj byl použit mudlovský megafon. Hlas navrátí do normálu zaklínadlo Quietus! .

Ševelissimo!
Latinský kořen: neexistuje, protože kořen je český - ševelit
Účinky: Zaplní uši všech nežádoucích osob v místnosti nevysvětlitelným šumem, přes který není slyšet žádný jiný zvuk.

Tarantallegra!
Latinský kořen: tarantella (tanec)
Účinky: Nohy osoby postižené tímto kouzlem začnou nezadržitelně stepovat proti vůli jejich majitele. Zrušení tohoto zaklínadla je možné kouzlem Finite Incantatem! .

Tergeo!
Latinský kořen: tergeo (otírat, utírat, vytírat, čistit)
Účinky: Další z kouzel, jež byla použita jen jednou. Toto zaklínadlo omyje z obličeje zaschlou krev.

Waddiwasi!
Latinský kořen: neznámý
Účinky: Posloužilo k vytažení kousku žvýkačky z klíčové dírky (kterou tam samozřejmě nastrčil Protiva). Můžete jím ale cokoli vrazit komukoli do levé nosní dírky… Nezkoušet!

Wingardium Leviosa!
Latinský kořen: levo (vznášet se, zdvihnout)
Účinky: Toto kouzlo donutí předměty vznášet se. Když se očarovaný předmět ocitne ve vzduchu, může s ním být pohybováno pohyby hůlky kouzelníka, jenž je původcem tohoto zaklínadla, které je nejjednodušší kouzelnou formulí vůbec.
Zapoměňte!
Kořen: český kořen vysvětlovat snad nemusím
Účinky: Osoba, na kterou se kouzlo použije zapomene naprosto všechny údaje ze svého minulého života.

Žer slimáky!
Kořen: ryze česká věta, anglický originál jsem bohužel nenašla
Účinky: Osoba, proti níž je kouzlo namířeno bude zvracet slimáky. Proti tomuto zaklínadlo neexistuje žádná protikletba, postižený prostě musí s umyvadlem pod bradou čekat, dokud zásoby slimáků v jeho žaludku nedojdou.
.

Vlkodlaci

7. května 2008 v 19:42 | Mrzimor |  Skřítci a jiná ,,zvířata"
Vlkodlaci
Klasifikace Ministerstva Kouzel: XXXXX - Tato klasifikace se samozřelmě týká vlkodlaka v proměněné podobě. Když právě není úplněk, je vlkodlak stejně neškodný jako kterýkoli jiný člověk. Viz též klasické dílo Chlupatý čumák, lidské srdce od anonymního autora (Remus ???).
Vlkodlaci se vyskytují po celém světě, i když údajně pocházejí ze severní Evropy. Lidé se ve vlkodlaky mění pouze v případě, že je některý z nich pokouše. Dosud není znám účinný lék, přestože nedávně pokroky ve výrobě lektvarů do značné míry přitlumily nejhorší příznaky. Jednou měsíčně, za úplňku, se jinak zcela zdravý a normální kouzelník či mudla promění ve vražednou bestii. Vlkodlak aktivně vyhledává lidi, což je mezi fantastickými zvířaty prakticky unikátní, a dává jim přednost před jakoukoli jinou kořistí. (výtah z knihy Fantastická zvířata a kde je najít od Mloka Seamandera).
Jak vlkodlaka poznáte? Je pravda, že vypadá téměř stejně jako normální vlk, od kterého se liší jen několika drobnými detaily. Ty jsou ale doposud mudlům skryty.
Vlkodlačí lektvar
Byl objeven teprve nedávno a existuje málo kouzelníků, kteří vědí, jak ho připravit (mezi nimi např. Severus Snape). Musí se užívat každý den týden před proměnou. Vlkodlak se pak vyvaruje nejhorších příznaků (bolestivá proměna a agresivní chování) Cukr ho zbavuje účinnosti.
Vlkodlačí úřady
Na Ministerstvu kouzel (v odboru Zvířat na oddělení Regulace a kontroly nad kouzelnými bytostmi) existuje "Vlkodlačí záchytná jednotka" a "Registrace vlkodlaků". Ostatní organizace nebo věci, které byly v souvislosti s vlkodlaky zmíněny, jsou "Vlkodlačí podpůrná služba" a "Vlkodlačí zákoník chování".
Jak poznáte, že jste vlkodlak?
Jestliže máte chlupaté dlaně, je to neomylný znak, že jste vlkodlak.
Opravdoví vlkodlaci si občas dlaně holí a nechávají je drsné.
Drsné dlaně jsou občas také považovány za známku vlkodlaka..
Mít nehet u palce na levé ruce neostříhaný, aby byl podobný drápu.
Tetování, zejména ve tvaru srpku měsíce.
V člověčí podobě má vlkodlak šikmé obočí, které se spojuje nad kořenem nosu.
Vlkodlak má neobyčejně dlouhý třetí prst na každé ruce.
Vlkodlaci musí spát s rozevřenými čelistmi.
Když se jim čelisti sevřou, je těžké je uvolnit Vlkodlak muže mít lidský obličej a vlčí tělo nebo naopak.
Jak je zabít?
Nejjistější způsob jsou stříbrné kulky. Někdo si myslí, že to nemusí být nutně kulky, postačil by třeba kříž (ale doufejme, že nebude stačit stříbrná ruka). Dalším způsobem, jak je alespoň zahnat, by měla být posvěcená voda. Tento způsob je ale značně nejistý, stejně jako ty následující. Kus železa - kouzelníci i vlkodlaci jsou údajně tímto způsobem snadno zranitelní. Dále sůl přidaná do jídla - pro vlkodlaka by měla být osudovou.
Proč na vlkodlaky působí stříbro?
Všichni kteří jsou postiženi lykantropií mi jistě dají za pravdu, že styk se stříbrem je doprovázen velmi nepříjemnými pocity. Proč? Záhadná otázka, že? Vynasnažím se vám na ni odpovědět. Stříbro, někdy nazýváno měsíční kov totiž přitahuje měsíční paprsky. Je to jako jednostranný magnetismus. Takže ve stříbrném prstýnku (nebo jakékoli jiné osobní věci) se kumuluje měsíční záření a přetrvává v něm. Kůže člověka - vlkodlaka obsahuje jistý zmutovaný gen známý pod názvem G-115. V tomto genu se nachází neznámá bílkovina. A právě tato bílkovina to všechno způsobuje. Tj. vyvolává jakousi přecitlivělost na měsíční záření. Ano, je to jako lehká alergie, protože nashromážděných paprsků není dostatek na to abychom se přeměnili. Jak z toho ven? Pokud chcete nosit stříbrné předměty při sobě neustále (a nezpůsobit si tím otravu stříbrem) doporučuju pít Vlkodlačí lektvar. Po jeho užívání se na kůži vytvoří ochranná vrstva takže bílkovina nemůže reagovat na stříbro ve kterém jsou nashromážděné měsíční paprsky.takže nošení stříbra je téměř bezbolestné.jak jednoduché!

Brumbálová armáda

7. května 2008 v 19:30 | Mrzimor |  Brumbálova armáda
Brumbálova Armáda
Když profesorka Umbridgeová odmítla dovolit studentům kouzlit, s tím, že mají pouze studovat knížky, Hermiona přišla s nápadem, že Harry bude učit Obraně proti černé magii skupinu ochotných studentů. Harry - ne zrovna nadšeně - souhlasil a skupinka lidí se dohodla sejít v Hostinci u prasečí hlavy. Poté pomohl Dobby Harrymu najít místnost zvanou Komnata nejvyšší potřeby a skupina začala trénovat. Rozhodli se říkat si BA. Znamenalo to bitevní asociace, ale velmi brzy se rozhodli název změnit na Brumbálovu Armádu.
Členové skupiny podepsali pergamen, který byl bez jejich vědomí očarován. Když někdo z nich prozradí, co se děje, bude trpět těžkým akné. Pro upozornění členů o další schůzi každý dostal falešný galeon. Čísla na falešných galeonech se změnila na datum a čas další plánované schůzky. Vždycky když se změnily údaje, galeon se rozžhavil.
Průběhem roku se členové BA naučili různé druhy kouzel a uhranutí, které byly mnohem obtížnější než třeba Expelliarmus, například Expecto Patronum. Dokonce i Neville a bratři Creeveyovi se stali docela dobrými kouzelníky, díky Harryho pečlivému vyučování.
Když několik členů BA doprovázelo Harryho, Rona, a Hermionu do Londýna pokusit se zachránit Siriuse Blacka, na Ministerstvu kouzel, v oddělení záhad, se setkali se skupinkou Smrtijedů. Bojovali velmi dobře a odvážně a několik jich utrpělo zranění při obraně Harryho. Nikdo z BA nebyl zabit díky skvěle načasovanému příchodu členů Fénixova řádu.
Členové Brumbálovy Armády

Šílený teorie

7. května 2008 v 19:13 | Mrzimor |  Harry Potter

Řekněme že už 7. a zároveň poslední díl Harryho známe... co kdyby to tak ale nebylo? Žádný strachy, lidstvo je tvořivé a o nápady k ukončení této řady není nouze... čtěte...


Rodokmen Potterových

7. května 2008 v 19:10 | Mrzimor |  Jiný kouzelnický rodiny

Podle Brumbála jsou Dursleyovi jedinými žijícími příbuznými Harryho Pottera . Něco málo víme o zbytku klanu, ale moc toho není. Podívejte se tedy na rodinný strom, jak ho známe.
Rodina Potterova
O téhle rodinné větvi máme opravdu jen velmi málo informací. Harry viděl svého dědečka mezi nejrůznějšími příbuznými v zrcadle z Erisedu, ale nic jiného jsme se už nedozvěděli. Zdá se, že všichni Potterovi byli kouzelníci, a že jsou už všichni mrtví . JKR prohlásila, že na úmrtích Harryho prarodičů nebylo vůbec nic zlověstného . Sirius Black utekl v šestnácti z domova a nastěhoval se k Jamesově rodině. Řekl, že ho Jamesovi rodiče brali jako "dalšího syna" (FŘ 6), což naznačuje, že James byl jejich jediný s
yn.
Charlu
s
Potter - Ve Stromu rodin
y Blackových se JKR zmiňuje o Charlusi Potterovi, který se oženil s Doreou Black (1920-1977), vnučkou Phinea Nigella Blacka. Měli jedno dítě (žádné jméno).
Je nepr
avděpod
obné, že by Charlus by
l Harryho dědeček, protože Jo prohlásila, že
"Jameso
vi
rodiče byli staří, už nebyli nejm
ladší, když se narodil, což vy
světluje, pro
č měli jen
jedno
dítě, velmi rozmazlené, protože jak se často stává, máme dítě pozdě a tak o něj pečujem
e jako o nejdražší poklad, myslím. Na kouzelnický svět byli už st
aří, a tak zemřeli." Doree bylo jen 57, když zemřela.

Rodina Evansova
Lily Evans měla sestru jménem Petunie Evans. Lily byla čarodějkou z mudlovské rodiny. Petunie nesnášela svou sestru i to, jak jejich rodiče schvalovali Lilyiny kouzelnické dovednosti. Petunie se vdala za Vernona Dursleye.

Rodina Dursleyova
Vernon Dursley je naprostý mudla. Odmítá vše co jakkoli souvisí s magií, pěkně děkuji. Pokud víme, tak jeho rodinu tvoří on sám, jeho žena Petunie, jejich zkažený synek Dudley, a Vernonova sestra Marjorie (teta Marge).

Jak vidí Dursleyovi Potterovy
Zdroj tohoto tvrzení není jasný, ale Dursleyovi žijí zřejmě v domnění, že James Potter nepracoval. Vernon ho nazývá "budižkničemu" a Marge ho zlovolně označuje za opilce a povaleče a
prohlašuje, že Harryho rodiče dostali, co si zasloužili. Rowling nám řekla, že James Potter byl natolik bohatý, že nepotřeboval skvěle pracenou práci , takže Vernonovy a Petuniiny výroky jsou přinejmenším zavádějící a přinejhorším výmysly.Zvěromágové

7. května 2008 v 18:59 | Mrzimor |  Harry Potter
ZVĚROMÁGOVÉ
"Pokud byste byla zvěromág, v jaký druh zvířete byste se chtěla proměňovat?"
"Ráda bych byla vydrou - to je mé oblíbené zvíře. Nechtěla bych se proměnit třeba ve slimáka nebo něco podobného." J. K. Rowlingová


Obvykle proměna lidského těla v tělo zvířete způsobuje, že se ve zvířecí mění i mozek - kvůli tomu si zvěromág není schopen pamatovat, co chtěl po přeměně udělat.
Tohle odětví magie je velmi obtížné a neodborná přeměna může velmi špatně dopadnout. Proto lidé, kteří jsou schopni se v určitě zvíře přeměnit, jsou v kouzelnickém světě velmi vzácní a jsou registrováni v záznamech Ministerstva kouzel jako zvěromágové.
Dokonalý zvěromág je nejen schopen přeměnit své dělo, ale i kontrolovat své myšlení, aby fungovalo stejně jako v jeho lidském těle.
Zvěromágova přeměna může být vykonána bez hůlky - Sirius se v Azkabanu proměňoval ve psa, i když jeho hůlka byla již dávno zlomená, a tato podoba ho chránila proti mozkomorům. Je možné kouzlem donutit zvěromága, který je ve zvířecí podobě, aby se proměnil do té lidské (viz Petr Pettigrew alias Prašivka), pokud toto kouzlo použije kouzelník pouze na obyčejném zvířeti, nic se mu nestane.
Fyzický stav zvěromága se také projevuje i ve zvířecí podobě - například krysa Petra Pettigrewa neměla jeden prst, který si Petr uřízl. Zvěromág si může ve zvířecí podobě udržet třeba znaky svého oblékaní, brýle atp. (např. profesorka McGonagallová a Rita Holoubková obě nosily brýle a jejich zvířata měly linky kolem očí).
Zvěromágové také projevují schopnost dorozumět se s ostatními zvířaty - Sirius si výborně rozuměl s kocourem Křivonožkou, který pro něj ukradl Nevillův seznam hesel do nebelvírské společenské místnosti a pomáhal mu nebo Petr Pettigrew vypátral Voldemorta tak, že se vyptával krys.
Ministerstvo kouzel si vede seznamy všech registrovaných zvěromágů, zvěromág je povinnen uvést druh zvířete, ve které se proměňuje a typické znaky pro rozeznání. Není uvedeno, jak by byl ministerstvem postižen neregistrovaný zvěromág, výhružka prozrazením ale rozhodně stačila na to, aby Hermiona zneškodnila Ritu Holoubkovou, která se bez registrace přeměňovala v brouka.
Známí zvěromágové a jejich zvířecí podoby:
Falco Aesalon - sokol
Sirius Black - velmi velký pes s černými chlupy
Cliodna - pták
Morgan le Fey - pták
Minerva McGonagallová - kočka
Peter Pettigrew - krysa bez jednoho prstu na pravé přední tlapce
James Potter - jelen
Rita Holoubková - brouk
+ neznámá jména šesti dalších registrovaných zvěromágů ve 20. století

Ministerstvo kouzel

7. května 2008 v 18:58 | Mrzimor |  Ministerstvo kouzel
MINISTERSTVO KOUZEL
V kouzelnickém světě je Ministerstvo magie. Dalo by se tak trochu přirovnat k vládě. Jeho úkolem je zajišťovat, aby se mudlové nedověděli o existenci tohoto světa.
Ministerstvo je umístěno v podzemí, v centru Londýna.
K tomu, abyste se dostali dovnitř, musíte projít malou špinavou uličkou a vstoupit do zdánlivě nefunkční telefonní budky. Zvednete sluchátko nad hlavu a vytočíte čísla 6 - 2 - 4 - 4 - 2. Ozve se ženský hlas, který vás požádá o jméno a účel návštěvy; po sdělení této informace vypadne z otvoru pro mince malý stříbrný štítek se jménem a účelem návštěvy, který si musíte připnout.
Budete vyzváni abyste se dostavili ke kontrole hůlek u stolku na konci Atria. Budka se začne posouvat směrem dolů do Atria.
Atrium je dlouhá, vysoká hala s tmavou dřevěnou podlahou. Strop v barvách paví modři je ozdoben zlatými ornamenty, které neustále mění tvar. Po obou stranách haly je spousta velkých, pozlacených krbů. Na levé straně jsou krby pro příchozí, ze kterých se každou chvíli vynoří nějaká čarodějka nebo čaroděj. Na pravé straně se před krby tvoří menší fronty lidí čekajících na odchod.
Uprostřed Atria stojí velká kruhovitá fontána a uprostřed ní se tyčí zlaté sousoší v nadživotní velikosti. Nejvyšší socha je postava vznešeného kouzelníka ukazujícího svou hůlkou do stropu. Kolem něj jsou shromáždění: krásná čarodějka, kentaur, skřet a domácí skřítek.. poslední tři jmenovaní zbožně vzhlížejí k čarodějce a kouzelníkovi. Z konce kouzelných hůlek, hrotu kentaurova luku, ze špičky skřetova klobouku a z uší domácího skřítka tryskají proudy třpytivé vody.
Na tabulce vedle fontány stojí:
"VEŠKERÝ VÝTĚŽEK Z FONTÁNY KOUZELNÝCH BRATŘÍ JE URČEN NEMOCNICI SVATÉHO MUNGA PRO KOUZELNICKÉ CHOROBY A ÚRAZY"

Po absolvování kontroly hůlek, kde u stolku předložíte hůlku, kontrolor ji položí na váhu, která ukáže z čeho je hůlka složena, se přesunete do výtahu. Ve výtahu se ozve tentýž úřední ženský hlas, který se ozval v budce a oznamuje patra a příslušná oddělení:

Patro 10: Soudní síně
-- Do desátého patra se výtahem jet nedá. Je to patro s hrubě opracovanými kamennými zdmi, osvětlenými pouze světlem z pochodní. Jsou tam velké, těžké, dřevěné dveře. Na konci chodby jsou černé dřevěné dveře soudní místnosti č.10, kde se konalo Harryho disciplinární řízení.

Patro 9: Odbor záhad
-- V tomto patře nenajdete žádná okna. Stěny jsou holé a nejsou tu žádné dveře, až na obyčejné černé dveře na konci chodby. Na levé straně chodby jsou schody, které vedou dolů do 10. patra.

Patro 8: Atrium
-- Strop v barvách paví modři je ozdoben zlatými ornamenty, které neustále mění tvar. Po obou stranách haly je spousta velkých, pozlacených krbů.
Uprostřed Atria stojí velká kruhovitá fontána a uprostřed ní se tyčí zlaté sousoší v nadživotní velikosti. Je tam stolek ke kontrole hůlek a na konci chodby je výtah se zlatou mříží.

Patro 7: Odbor kouzelných her a sportů
-- Sem patří kanceláře vedení britské a irské famfrpálové ligy, Oficiální klub tchoříčků a Úřad pro absurdní patenty. Je to poměrně neuklizená část budovy. Po stěnách visí plno nakřivo přilepených plakátů různých famfrpálových mužstev.

Patro 6: Odbor pro kouzelnou přepravu
-- Tady najdeme kancelář Správy letaxové sítě, Regulační a kontrolní správy košťat, Úřad pro přenášedla a Zkušební středisko přemisťování.

Patro 5: Odbor Mezinárodní kouzelnické spolupráce
-- Sem patří kanceláře Útvaru pro mezinárodní kouzelnické obchodní normy, Mezinárodní kouzelnické advokátní kanceláře a britská sekce Mezinárodního sdružení kouzelníků.

Patro 4: Odbor pro dohled nad kouzelnými tvory
-- Najdeme tu kanceláře divize zvířat, osob a duchů, Oddělení pro styk se skřety a Poradny pro boj se škůdci.

Patro 3: Odbor kouzelnických nehod a katastrof
-- Sem patří kanceláře Útvaru pro nápravu nevydařených kouzel, Ústředny pro vymazávání paměti a Komise pro vymýšlení mudlovsky přijatelných výmluv.

Patro 2: Odbor pro uplatňování kouzelnických zákonů
-- Sem patří kanceláře Oddělení nepatřičného užívání kouzel, Ústředí bystrozorů a administrativních služeb Starostolce.

Patro 1: neznámo
-- Věříme, že v téhle části budovy se nachází ministrova kancelář a kanceláře dalších vysoce postavených úředníků.

Ministrova kancelář
Funkce: Udržuje chod ministerstva.
Ministr: Rufus Brousek (Rufus Scrimgeour), před ním Cornelius Fudge/Kornelius Popletal (od prvního do pátého dílu)
Členové:
Starší sekretář ministra: Dolores Jane Umbridge
Mladší sekretář ministra: Percy Weasley


Odbor Mezinárodní kouzelnické spolupráce
Funkce: Udržovat styk a spolupracovat s kouzelníky jiných národností.
Vedoucí: Bartemius Skrk st. (Bartemius Crouch Sr.)
Členové: Percy Weasley (teď pracuje přímo pro ministra)


Odbor záhad
Funkce: Přísně tajné…
Členové: Bode (mrtvý…bohužel) a Croaker?.


Odbor neužívání mudlovských výtvorů
Funkce: Zabavování očarovaných mudlovských výtvorů.
Vedoucí: Arthur Weasley
Členové: Perkins


Odbor pro dohled nad kouzelnými tvory
Funkce: Dohlíží a prověřují kouzelné tvory.
Vedoucí: Amos Diggory


Odbor kouzelných her a sportů
Funkce: Organizují hry, dohlíží a konají soutěže.
Vedoucí: Ludo Pytloun (Ludo Barman)
Členové: Bertha Jorkins (taky už mrtvá)


Útvar pro nápravu nevydařených kouzel
Funkce: Napravuje nevydařená kouzla.
Členové: Gilbert Wimple?


Odbor pro kouzelnou přepravu
Funkce: Udržovat před mudly v tajnosti způsoby přepravy kouzelníků.


Oddělení nepatřičného užívání kouzel
Funkce:Trestají kouzelníky,kteří zneužívají svých schopností.
Členové: Malfalda Hopkirk


Odbor pro odstraňování nebezpečných tvorů
Funkce: Odstraňování nebezpečných tvorů.