Kouzelnickej svět byl,je a bude!!!!HP FOREVER!!!!
Vítej na blogu o Harrym Potterovi.Zde najdeš různý obrázky,animace,články,ale i taky něco ke stažení
Můj vyrobenej banner:
ImageChef Custom Images
Kopírovat můžeš s adresou nebo napsat,že zdroj je od Mrzimoru
Ikonka,můj zdroj při kopírování můžeš krom adresy,jména použít i ikonku
anebo i tu druhou


Photo Flipbook Slideshow Maker

Rodokmen Gauntových

7. května 2008 v 20:04 | Mrzimor |  Jiný kouzelnický rodiny
Rodina Gauntova
Kruť se a syč, můj malý hádku
na zemi svíjej se, ty zmije
Morfinovi buď věrným strážcem
nebo tě ke dveřím přibije
-- Morfin Gaunt, překlad z hadího jazyka (HBP 10)
Pradávná, konzervativní, kouzelnická rodina žijící v nuzných poměrech v chatrči v Malém Visánku. Členové rodiny byli otec Rojvol a syn Morfin s dcerou Meropou. Gauntovi žili jako poslední zbyvající potomci spoluzakladatele Bradavic Salazara Zmijozela. Kdysi zámožná rodina; ve čtyřicátých letech 20. století byli známí hlavně pro svoji nevypočitatelnost a sklony k násilí.
Většina z toho, co o nich známe, pochází z Brumbálova rozhovoru s vyšetřovatelem ministerstva kouzel Bobem Ogdenem (HBP 10).
Ogden se svého času vydal za Gauntovými, aby doručil Morfinu Gauntovi předvolání na ministerstvo.
Rodina žila ve zchátralé chatrči na hustě zalesněném svahu nad městem Malý Visánek. Když Harry Potter viděl Ogdenovu vzpomínku v myslánce, na dveřích od chatrče Gauntových byl přibitý had. Uvnitř chatrče byly tři malé místnosti. Hlavní místnost byla špinavá a ubohá.
Rojvol (Marvolo) Gaunt
Rojvol byl díky svým zvláštním proporcím menší, než jeho syn. Měl "jasně hnědé oči, krátce zastřižené ježaté vlasy a vrásčitý obličej". Harry Potter měl dojem, že vypadá jako letitá opice (V Tajemné komnatě je zmínka, že Salazar Zmijozel sám měl některé opičí rysy). Rojvol vlastnil zlatý prsten s vyrytým erbem rodu Peverellů.
Rojvol napadl představitele ministerstva, kteří přišli zatknout jeho syna, takže byl zatčen také. Byl odsouzen Starostolcem k šesti měsícům věznění v Azkabanu (HBP 10). Zemřel ještě před propuštěním svého syna.
Morfin Gaunt
Morfin Gaunt na sobě nosil staré hadrovité oblečení. Jeho husté vlasy byly tak strašně zamazané, že nebylo možné poznat, jakou mají barvu. "Chybělo mu několik zubů a malé, tmavé oči šilhaly každé jiným směrem". Morfin byl hadí jazyk a sociopat.
Morfin byl předvolán ke slyšení na ministerstvu kouzel za prokletí mudly (Toma Raddla). I když kladl odpor, byl nakonec zatčen, usvědčen a odsouzen ke třem letům v Azkabanu (HBP 10).
O několik let později Morfina navštívil jeho synovec Tom Rojvol Raddle. Tehdy se Tom dozvěděl, že jeho otec byl mudla. Tom omráčil Morfina, poté se vydal do Raddleova domu a zavraždil svého otce a své prarodiče. Než opustil Malý Visánek, ukradl Tom zlatý prsten, který byl rodinným dědictvím rodiny Gauntovy.
Když byl Morfin vyslýchán lidmi z ministerstva, přiznal se ke vraždám, takže mu Tom musel do mysli vložit falešné vzpomínky. Morfin své druhé uvěznění v Azkabanu nepřežil (HBP 17).
"Morfin" může být odvozeno od slova Morfium, což je vysoce návykový prostředek proti bolesti. Slovo morfium má svůj kořen ve jméně "Morfeus", který byl řeckým bohem spánku a snů.
"Morfin" může být také odvozenina od "Morfey", starého anglického a severského příjmení.
Meropa (Merope) Gauntová
Vlasy osmnáctileté Meropy Gruntové byly rovné a zplihlé a měla "nevýrazný bledý obličej" Její oči, stejně jako bratrovy, koukaly obvykle každé jiným směrem. Její otec (Rojvol) se k ní choval přehnaně hrubě a posměšně jí oslovoval "motáku" (mimo jiné). Není divu, že si Harry Potter všiml, že vypadala "sklíčeně" Kromě rozedraných šatů na sobě měla ještě těžký zlatý medailon, o němž její otec tvrdil, že patřil Salazaru Zmijozelovi (HBP 10).
Meropu silně přitahoval zámožný mudla Tom Raddle, ale bylo s tím mnoho potíží. Věděla, že její otec by krutě nesouhlasil, a sám Tom se na ní díval jako na předmět obecného posměchu a znechucení. Poté, co byli její bratr a otec posláni do Azkabanu, Meropa pomocí nápoje lásky přiměla Raddla ke sňatku. Není jasné proč, ale po té, co otěhotněla, přestala nápoj lásky používat a Raddle ji opustil.
Meropa se vydala do Londýna, ale byla tak chudá, že prodala zlatý medailon nevyčíslitelné hodnoty Caractacusu Burkovi z obchodu Borgin & Burke's za pouhých deset galeonů. Později porodila v mudlovském sirotčinci syna. Zemřela potom, co ho pojmenovala Tom Rojvol Raddle.
Meropa je pátá nejjasnější hvězda v souhvězdí Plejád. Podle mýtů byla Meropa bohyně a víla, která se zamilovala do smrtelníka a později své volby litoval
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kerolajn Kerolajn | E-mail | Web | 7. května 2008 v 20:07 | Reagovat

Máš docela pěknej blog, tak jsem myslela, jestli by ses nechtěl/a přihlásit do soutěže o nej blog na mém blogu kerolajn.blog.cz pls přihlaš se, máš na to :-D

2 cibule-e cibule-e | Web | 7. května 2008 v 20:08 | Reagovat

hojky mrkni na blog a písni

3 maty3332222 maty3332222 | 21. listopadu 2010 v 17:49 | Reagovat

jak delas ten banner?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama