Kouzelnickej svět byl,je a bude!!!!HP FOREVER!!!!
Vítej na blogu o Harrym Potterovi.Zde najdeš různý obrázky,animace,články,ale i taky něco ke stažení
Můj vyrobenej banner:
ImageChef Custom Images
Kopírovat můžeš s adresou nebo napsat,že zdroj je od Mrzimoru
Ikonka,můj zdroj při kopírování můžeš krom adresy,jména použít i ikonku
anebo i tu druhou


Photo Flipbook Slideshow Maker

Zvěromágové

7. května 2008 v 18:59 | Mrzimor |  Harry Potter
ZVĚROMÁGOVÉ
"Pokud byste byla zvěromág, v jaký druh zvířete byste se chtěla proměňovat?"
"Ráda bych byla vydrou - to je mé oblíbené zvíře. Nechtěla bych se proměnit třeba ve slimáka nebo něco podobného." J. K. Rowlingová


Obvykle proměna lidského těla v tělo zvířete způsobuje, že se ve zvířecí mění i mozek - kvůli tomu si zvěromág není schopen pamatovat, co chtěl po přeměně udělat.
Tohle odětví magie je velmi obtížné a neodborná přeměna může velmi špatně dopadnout. Proto lidé, kteří jsou schopni se v určitě zvíře přeměnit, jsou v kouzelnickém světě velmi vzácní a jsou registrováni v záznamech Ministerstva kouzel jako zvěromágové.
Dokonalý zvěromág je nejen schopen přeměnit své dělo, ale i kontrolovat své myšlení, aby fungovalo stejně jako v jeho lidském těle.
Zvěromágova přeměna může být vykonána bez hůlky - Sirius se v Azkabanu proměňoval ve psa, i když jeho hůlka byla již dávno zlomená, a tato podoba ho chránila proti mozkomorům. Je možné kouzlem donutit zvěromága, který je ve zvířecí podobě, aby se proměnil do té lidské (viz Petr Pettigrew alias Prašivka), pokud toto kouzlo použije kouzelník pouze na obyčejném zvířeti, nic se mu nestane.
Fyzický stav zvěromága se také projevuje i ve zvířecí podobě - například krysa Petra Pettigrewa neměla jeden prst, který si Petr uřízl. Zvěromág si může ve zvířecí podobě udržet třeba znaky svého oblékaní, brýle atp. (např. profesorka McGonagallová a Rita Holoubková obě nosily brýle a jejich zvířata měly linky kolem očí).
Zvěromágové také projevují schopnost dorozumět se s ostatními zvířaty - Sirius si výborně rozuměl s kocourem Křivonožkou, který pro něj ukradl Nevillův seznam hesel do nebelvírské společenské místnosti a pomáhal mu nebo Petr Pettigrew vypátral Voldemorta tak, že se vyptával krys.
Ministerstvo kouzel si vede seznamy všech registrovaných zvěromágů, zvěromág je povinnen uvést druh zvířete, ve které se proměňuje a typické znaky pro rozeznání. Není uvedeno, jak by byl ministerstvem postižen neregistrovaný zvěromág, výhružka prozrazením ale rozhodně stačila na to, aby Hermiona zneškodnila Ritu Holoubkovou, která se bez registrace přeměňovala v brouka.
Známí zvěromágové a jejich zvířecí podoby:
Falco Aesalon - sokol
Sirius Black - velmi velký pes s černými chlupy
Cliodna - pták
Morgan le Fey - pták
Minerva McGonagallová - kočka
Peter Pettigrew - krysa bez jednoho prstu na pravé přední tlapce
James Potter - jelen
Rita Holoubková - brouk
+ neznámá jména šesti dalších registrovaných zvěromágů ve 20. století
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tvoje nejoblíbenější kolej?

Mrzimor 15.7% (13)
Havraspár 21.7% (18)
Zmijozel 19.3% (16)
Nebelvír 43.4% (36)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama