Kouzelnickej svět byl,je a bude!!!!HP FOREVER!!!!
Vítej na blogu o Harrym Potterovi.Zde najdeš různý obrázky,animace,články,ale i taky něco ke stažení
Můj vyrobenej banner:
ImageChef Custom Images
Kopírovat můžeš s adresou nebo napsat,že zdroj je od Mrzimoru
Ikonka,můj zdroj při kopírování můžeš krom adresy,jména použít i ikonku
anebo i tu druhou


Photo Flipbook Slideshow Maker

Červenec 2008

Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit

31. července 2008 v 22:22 | Mrzimor |  Temná strana
Jméno-Tom Rojvol Raddle
Datum narození: 31. prosince1926
Vznik jména: Tomova matka jej stačila ještě před smrtí pojmenovat "Tom po mém otci, Rojvol po mém dědovi" (Tom Raddle, Tajemná komnata kapitola 13)
Jiná jména: "Lord Voldemort," "Ty-víš-kdo," "Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit," "Pán Zla," "Tom." Brumbál říká že Tom začal používat "Lord Voldemort" pár let po tom co začal navštěvovat školu v Bradavicích
Jiný význam jména: "Voldemort"= ve francouzštině znamená "let smrti", "utéci smrti"
Původ: "polovičný"; potomek Salazara Zmijozela
Matka: Meropa Gauntová, zemřela v Londýně hodinu po porodu, byla potomkem Salazara Zmijozela
Otec: Tom Raddle, Mudla z vesnice Malý visánek, který opustil Meropu když se dozvěděl že je čarodějka, popisován jako bohatý, snobský, hrubý a proti-magii
Dětství: 1926-1938, vyrostl v mudlovském sirotčinci v Londýně. Siročinec byl čistý ale nuzný: holé a ponuré nádvoří, čtvercová budova obklopena vysokými ploty. Vrchní vychovatelka byla paní Coleová. Paní Coleová vzpomínala že Voldemort byl zvláštní dítě - zřídkakdy naříkal, a když byl starší začali se dít špatné věci dětem a zvířatům okolo sirotčince.
Také kradl: jo-jo, stříbrný náprstek a foukací harmoniku.
Děda z otcovi strany: Pan Raddle, také z Malého visánku
Babička z otcovi strany: Marvola Gauntová, potomek Salazara Zmijozela
Tety, Strýcové: Jeho strýc (z matčiny strany) byl Morfin Gaunt
Zvířata: velký had jménem Nagini
Tomova posedlost původem vedla k otcovraždě: V Bradavicích byl svým původem posedlý. Ačkoliv již od prvního roku věděl že je dědic Zmijozela, celý příběh zjistil po vystopování a navštívení svého strýce Morfina Gaunta během léta 1943. Morfin mu řekl, že jeho otce byl mudla a jeho matka byla potomkem Zmijozela. Poté Tom Morfina omráčil a šel do domu Raddleů kde zavraždil svého otce a prarodiče. Před opuštěním Malého visánku, šel zpět do Gauntovi chatrče a ukradl zlatý Zmijozelův prsten. Není známo jak, ale Tom také očaroval Morfina aby se k zločinu přiznal. Morfin byl za tyto vraždy odsouzen a poslán do Azkabanu.
Bubák: "smrt, ponižující smrt .... mohl by vidět sám sebe mrtvého."
Největší touha: JKR uvedla, že před zrcadlem z Erisedu by Voldemort viděl "Sám sebe, všemocného a nesmrtelného. To je to co chce."
Jako šestnáctiletý Tom Raddle: popisován s vlasy černými jako uhel, "vysoký", "pohledný"; "s tmavýma" očima.
Rozeznávací rysy: dlouhé prsty, chladný úsměv
Voldemort okolo 20-30 let: Když Voldemort navštíví Brumbála asi 10 let po opuštění školy už není pohledný. Jeho smrtelně bledý obličej vypadal "voskově a zvláštně zdeformovaně a bělmo teď mělo krvavý vzhled"
Před Červíčkovým znovuzrozujícím lektvarem:"To, co v uzlíku přinesl, opravdu vypadalo jako skrčené dítě. Harry však ještě nikdy nespatřil nic, co by se lidskému dítěti podobalo tak málo. Nikde jediný vlásek, zato samá šupina a bylo to tmavé, syrové a zarudle černé. Ruce i nohy to mělo tenoučké a slaboučké, a obličej - žádné živé dítě nikdy takový nemělo - byl plochý a hadí, se zářícíma rudýma očima." (Ohnivý pohár 32)
Po Červíčkovým znovuzrozujícím lektvaru: popisován jako "vysoký a na kost vyzáblý muž" Jeho obličej byl "bělejší než lebka, s rozšířenýma, nepříčetně rudýma očima a snosem ploským, jakoby hadím, s úzkými štěrbinami místo nosních dírek" (Ohnivý pohár 32)
"Voldemort se přestal dívat na Harryho a začal si prohlížet své vlastní tělo. Jeho ruce připomínaly veliké bledé pavouky a on si dlouhými bílými prsty zálibně hladil hruď, paže i obličej. Jeho rudé oči s úzkými zorničkami, které vypadaly jako kočičí, zářily teď do tmy ještě jasněji." (Ohnivý pohár 33)
BRADAVICE
Léta: 1938-1945; poplatky placeny Bradavickým fondem
Kolej: Zmijozel.
Co Tom věděl před tím než nastoupil do prvního ročníku? Raddle nevěděl o svém původu ale přišel na svou sílu: "Mohu věcmi hýbat, aniž bych se jich dotýkal. Mohu donutit zvířata dělat co chci, aniž bych je cvičil. Mohu způsobit ošklivé věci lidem kteří mne otravují" (Tom Raddle, Princ dvojí krve) Tom také brzo zjistil, že má hadí jazyk. Poté co mu Brumbál řekl že je kouzelník, myslel si že matka byla mudla a že svou magii má po otci.
Kdy Tom zjistil že je dědicem Zmijozela? Tom v deníku (na konci 5. ročníku) řekl Harrymu: "Připouštím ovšem, že i mě překvapilo, jak mi to všecko vyšlo. Myslel jsem, že aspoň někdo si musí uvědomit, že Hagrid nemůže být Zmijozelův dědic. Dokonce i mně trvalo celých pět let, než jsem o Tajemné komnatě zjistil všecko, co se dalo, a objevil jsem tajný vchod... Jako kdyby na tohle měl Hagrid hlavu nebo sílu!" (Tajemná komnata 17) Tom musel zjistit že byl dědicem a o komnatě velice brzo po příjezdu do Bradavic (pravděpodobně během prvního roku v Bradavicích)
Výtvory: Deník vytvořen v roce 1943 na začátku jeho 6. ročníku. Brumbál zmínil že Tom rád získává trofeje: věci které si bere od svých obětí nebo věci ukradené, Zmijozelův prsten, Zmijozelův medailon, Mrzimorský pohár...
Ceny atd.: Prefekt (1942); Medaile za kouzelnické zásluhy; ocenění za "Speciální služby Bradavacím"; Primus (1944). Vynikal ve studiu: Brumbál řekl: "Byl jedním z nejlepších studentů jaké kdy Bradavice viděli"
PO BRADAVICÍCH
Poté co opustil Bradavice v roce 1945 začal pracovat v Borgin a Burkes v Obrtlé ulici. Jeho prací bylo hledat hodnotné věci a získávat je za nejnižší možnou cenu. Tuto práci ale náhle opustil a zmizel poté co zabil Hebzibu Smithovou kvůli zlatému medailonu který patřil Zmijozelovi a zlatému poháru který patřil Helze z Mrzimoru.
Hůlka : tisové dřevo, délka 13 ½", jádro se skládá z jednoho Fawkesova péra
Schopnosti: Hadí jazyk, Nitrozpytec
Bubák: Smrt, kterou vidí jako něco ohavného, ostudného
Hlavní magie:
• Horcruxy (Viteály) rozdělení duše
• "Černá magie" znovuzrozující lektvar (krev jednorožce, Naginiho (had) jed, kost jeho otce, maso Červíčka, a Harryho krev) Voldemort úmyslně použil Harryho krev protože chtěl mít v krvi kouzlo které Lily přenesla na Harryho tzv. "trvalou ochranu"
VOLDEMORTOVI PŘISLUHOVAČI Voldemort vytvořil Smrtijedy deset let po opuštění Bradavic. Prvními známými členy (1956) byli Antonin Dolohov, Mulciber, Nott and Rosier.
Smrtijedi a další následovníci: Peter Pettigrew (Červíček), Avery, Lucius Malfoy, Draco Malfoy, Severus Snape, Barty Srk Junior, Walden Macnair, Nott, Crabbe, Goyle, Antonin Dolohov, Travers, Mulciber, Augustus Rookwood, Ludo Bagman, Bellatrix Lestrange, Rodolphus Lestrange, Rabastan Lestrange, Alecto, Amycus, the Carrows, Yaxley, Fenrir Šedohřbetý, Igor Karkarov (mrtev), Evan Rosier (mrtev), Gibbon (mrtev), Wilkes (mrtev), Regulus Black (mrtev), Jugson
Kdo je Voldemortovým oblíbencem? Voldemort posílá ostatní aby plnili jeho příkazy, ale v podstatě pracuje sám. Brumbálova slova, "Od mnoha jeho Smrtijedů uslyšíš že jsou v jeho přízni, že jsou mu blízcí, nebo že mu rozumí. Jsou oklamáni. Lord Voldemort nikdy neměl přátelé a ani si nemyslím že by nějaké chtěl" (Albus Brumbál, Princ dvojí krve)
ZNÁMÉ OBĚTI Ufňukaná Uršula (nepřímo Baziliškem), Voldemortův otec a prarodiče, Hepziba Smithová, Frank Bryce, Susan Bonesová a prarodiče, Dorcas Meadows, Lily a James Potterovi, Bertha Jorkins (Červíček na Voldemortův příkaz) Cedric Diggory (Červíček na Voldemortův příkaz).
MOŽNÉ OBĚTI Amelia Bones (názor Kornelia Popletala)
CO CHCE?Jaká je Tomova motivace? JKR řekla že před zrcadlem z Erisedu by Voldemort viděl sám sebe všemocného a nesmrtelného.
VĚŠTBY
"Stane se to dnes večer."
"Pán temnot se skrývá o samotě a bez přátel, opuštěn svými následovníky. Jeho služebník posledních dvanáct let strávil v řetězech. Dnes večer, ještě před půlnocí, se tento služebník osvobodí a vydá se spojit síly se svým Mistrem. Pán temnot za přispění svého služebníka znovu povstane, silnější a děsivější než kdy dřív. Dnes večer....před půlnocí...se služebník...vydá na cestu...aby se znovu připojil....ke svému Mistrovi.." (Sybil Trelawney, Vězeň z Azkabanu 16)
"Příchod toho, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se blíží....narodí se těm, kteří se mu již třikrát postavili, na samotném sklonku sedmého měsíce roku...a Pán zla ho poznamená jako sobě rovného; on však bude mít moc, jakou Pán zla sám nezná....proto jeden z nich musí zemřít rukou druhého, neboť ani jeden nemůže žít, jestliže druhý zůstává naživu....Ten, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se narodí, až sedmý měsíc bude umírat..." (Sybil Trelawney, Fénixův řád 37)
zdroj tady


Obleč Lenku L.

31. července 2008 v 19:01 | Mrzimor |  Hry HP
SEM KLIKNI a obleč Lenku Láskorádovou!!!:-)

Pěknej obrázek Crabbeho

31. července 2008 v 18:55 | Mrzimor |  Vincent Crabbe
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image

Cho Changová

31. července 2008 v 16:12 | Mrzimor |  Brumbálova armáda
Cho Changová je snad první Harryho láska,i když ne zas tak opravdová...
Harrymu sice naznačuje že se ji aspoň trochu líbí,ale na ples jde s Cedrikem,a na prvním rande začne pokukovat po líbajících se párech a říkat že tam byla is Cedrikem,a skončilo to tím že se hystreicky rozbrečela a dala Harrymu košem!Tomu se asi neříká úplně pravá láska...Jinak Cho chodí do Mrzimoru,má jednu ,,práskačku" kamarádku Mariettu
,kvůli které se musela zničit Harryho poslední víra v šťastné Bradavice v pátém ročníku.
Cho je velmi hezká,dobře hraje famfrpál na postu chytače,ale někdy mě opravdu štve...
Věk:17
Původní jméno:Cho Chang
Kamarádi:Marietta a ostatní mrzimorské dívky...
Herečka:Katie Leung

Trička

31. července 2008 v 16:00 | Mrzimor |  Jiný-věci HP-trička,šály...

/* */

Krvavá lízátka

31. července 2008 v 15:59 | Mrzimor |  Jiný-věci HP-trička,šály...
Hasbro odhalili svoje plány na začátek roku 2007. Uvedou na trh Krvavá lízátka z HP.
Tato lízátka mají jahodovou chuť a zanechají váš jazyk dočasně zabarvený do krvavo červena. Vyvinula je společnost Hasbro, která vyrobila i Bertíkovy Fazolky, o kterých jsme vás již informovali. Jeden z ochutnávačů, kteří podlehli těmto sladkostem, se k tomu vyjádřil takto:
"Chuť je, no, trochu nevýrazná.
Místy mi to připadá jako jahody, ale ne, není to přesně ono. Upřímně, vlatně si nejsem jistý, jak to vlastně chutná (no hlavně musíme doufat, že tam není ta krvavá příchuť). Nebyla to ta nejlepší příchuť na světě, ale taky mohla být i horší."

Animace HP

31. července 2008 v 15:55 | Mrzimor |  Harry Potter

Hermiona

31. července 2008 v 15:55 | Mrzimor |  Brumbálova armáda
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ms/thumb/9/90/Hermione_pose.jpg/250px-Hermione_pose.jpg
http://images.icnetwork.co.uk/upl/dailyrecord2/nov2005/0/5/000C2AD0-57D2-137C-99B00C01AC1BF814.jpg
http://image.guardian.co.uk/sys-images/Film/Pix/gallery/2004/05/19/hermione3.jpg
http://www.harry-potter-games.com/Images/hermione_granger.jpg
http://us.movies1.yimg.com/movies.yahoo.com/images/hv/photo/movie_pix/warner_brothers/harry_potter_and_the_goblet_of_fire/_group_photos/stanislav_ianevski31.jpg

http://www.oclumencia.com.br/imagens/papeisdeparede/hermione_granger.jpg
http://tn3-1.deviantart.com/fs8/300W/i/2005/364/f/4/Hermione_Granger_by_auroreblackcat.jpghttp://www.funky.co.uk/fun_games/img/hermione_granger.gif
http://www.still-my-heart.org/hermyadult/main6.gif
http://tonysgifts.com/pics/potter/823619.jpg
A nakonec překvápko-Hermiona Simpsonová!
http://cosmicduckling.com/ravenclaw/embledore/Hermione_Smp.jpg
:-D

HP smajlíci

31. července 2008 v 15:54 | Mrzimor |  Harry Potter
fredgeorge1.gif Fred a George Weasleyovi

ginny.gif Ginny Weasleyová

harrypotter.gif Harry Potter

hemione.gif Hermiona Grangerová

lupin.gif Remus Lupin

madeye.gif Pošuk Moody

snape.gif Severus Snape

tom.gifTom Radle-lord Voldemort

weasly.gif Ron Weasley
albus.gif Albus Brumbál

Sada karet1.

31. července 2008 v 15:50 | Mrzimor |  Jiný-věci HP-trička,šály...
Tyto karty pocházejí z Čokoládových žabek. Tváře z některých z nich jsou známy dokonce i mudlům, přestože jejich magické schopnosti nekouzelnická společnost nikdy nezjistila. Harry objevil karty z žabek během své první cesty Bradavickým expresem. Studenti samozřejmě karty sbírali a vyměňovali mezi sebou.

Když byl Brumbál zdiskreditován ministerstvem kouzel, byl donucen rezignovat na svou funkci Starostolce a byl vyloučen z Mezinárodního společenství kouzelníků. Billovi Weasleymu ale řekl, že mu nezáleží ne tom, co s ním udělají, jen když ho neodstraní z kartiček Čokoládových žabek...

Jeden citát, vztahující se k čokoládovým žabkám:

"Ne, znovu jsem našel Morganu, těch už mám snad šest...chceš si ji vzít? Můžeš je začít sbírat." (Ron Weasley; KM- str. 100)


 alt=


1. Merlin- Středověk. Kouzelník, známá postava v kronikách o králi Artušovi. Před tím, než se dozvěděl, kým je a jakou roli musí sehrát v historii, vychovával mladého Artuše. Specialista v kouzlení. Nejslavnější kouzelník všech dob. Někdy znám také jako Princ Kouzelníků. Částí Královského dvora krále Artuše. (Král Artuš jednou vládl zemi, která je nyní části Anglie.) Merlin požadoval, aby kouzelníci pomáhali mudlům a tak vytvořil Merlinův řád. Řád vytváří pravidla proti používání magie na mudly.
bowman


2.Cornelius Agrippa- Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim, 1486-1535, německý mystik a alchymista. Tvůrce. Oslavovaný kouzelník, mudly však uvězněn, jelikož pro ně byla jeho díla "špatná".
bowman


3.Elfrida Clagg-1612-1687. Náčelnice Válečné rady.
bowman


4. Grogan Stump (Grogan Pahýl )- 1770-1884. Populární Ministr kouzel, jmenován v roce 1811.
bowman


5. Gulliver Pokeby- 1750-1839. Expert na magické ptáky. Jako první rozpoznal význam písně irského fénixe Augureyho (Augurona) ("augury" = ptakopravectví, proroctví zakládající se na křicích ptáků) a v roce 1824 vydal knihu Proč jsem nezemřel, když zakvílel auguron.

Auguron (Irský Fénix)
Domovem Augurona je británie a Irsko, přestože ho někdy lze najít i jinde v severní Evropě. Zelenočerný augron je vyzáblý a truchlivě vyhlížející pták, který poněkud připomíná malého podvyživeného supa. Je nesmírně plachý, hnízdí v pichlavých a trnitých keřích, živí se velkými druhy hmyzu a vílami, létá pouze za hustého deště a jinak zůstává ukryt ve svém hnízdě ve tvaru slzy.
Augron vydává charakteristické hluboké rozechvělé houkání, které se kdysi považovalo za předzvěst smrti. Kouzelníci se hnízdům auguronům vyhýbali ze strachu, aby nezaslechli to srdceryvné volání, a předpokládá se, že nejden kouzelník podlehl srdeční mrtvici, když míjel trnitý keř a zaslech nářek neviděného augurona Později se však díky trpělivému průzkumu zjistilo, že auguron svým zpěvem pouze oznamuje příchod deště. Od té doby jsou auguroni v módě jako domácí prostředek předpovídání počasí, mnozí kouzelníci ovšem těžko snášejí jeho téměř nepřetržité kvílení během zimních měsíců. Jako brky na psaní jsou pera auguronů nepoužitelná, protože odpuzují inkoust. (Z miniknížky Fantastická zvířata a kde je najít od Mloka Scamandera; str. 26)
bowman


6. Glanmore Peakes- 1677-1761. Slavný přemožitel mořského hada z Cromeru.
bowman


7. Hesper Starky- 1881-1973. Kouzelnice, jež dříve studovala vliv měsíčních fází na výrobu lektvarů.
bowman


8. Derwent Shimpling- 1912- současnost. Vtipálek. Ze sázky snědl Úponici jedovatou (masožravá rostlina) vcelku a přežil, ačkoliv je navždy fialový. Kouzelníci a kouzelnice po celém světě milují jeho přihlouplý smysl pro humor a nepředstavitelnou troufalost.
bowman


9. Gundhilda of Gorsemoor- 1556-1639. Jednooká hrbatá léčitelka. Proslavila se vytvořením léku na Dračí neštovice. Když zemřela, každý, kdo ji znal, cítil obrovský smutek, jelikož byla talentovanou a pracovitou léčitelkou.
bowman


10. Burdock Muldoon (Lopuch Muldoon)- 1429-1490. Hlava kouzelnické rady (1448-1450).
bowman


11. Herpo the Foul ( Herpo Protiva)- Starověkký Řek, doba života neznáma. První známý tvůrce Baziliška.
bowman


12. Merwyn the Malicious (Merwyn Záludná)- Středověk, doba života neznáma. Věřila ve stvoření mnoha nepřátelských čarodějů a čarodějek.
bowman


13. Andros the Invincible ( Andros Nepřemožitelný)- Starověkký Řek. Doba života neznáma. Domníval se, že je pouze jediným známým kouzelníkem, který dokáže vykouzlit Patrona o velikosti Obra.
bowman


14.Fulbert the Fearful (Fulbert Vystrašený)- Středověk, datum života neznámo. Slavný pro tak velkou zbabělost, že se nikdy neodvážil vyjít z domu. Zemřel, když mu selhalo Ochranné kouzlo a spadla na něj střecha.
bowman


15. Paracelsus- Alchymistický génius, narozen v roce 1493. Celé jméno- Auroleus Theophrastus Bombastus von Hohenheim. O tomto tajnůstkářském kouzelníkovi toho víme jen velice málo.
bowman


16. Cliodne- Zvěromág (přeměna v ptáka), doba života neznáma. Nádherná irská druidka Cliodne měla tři kouzelné ptáky, kteří zpívali nemocným a tím je vyléčili. Nejstarší dcera jednoho z posledních druidů Irska. Legenda praví, že se mohla přeměnit v mořského ptáka nebo ve vlnu. Jejím oblíbeným koníčkem bylo létání. Objevila vlastnosti Měsíční rosy.
bowman


17. Morgana- Slavná čarodějka, stejně jako Merlin, figurovala v legendách o Králi Artušovi. Podobně jako v legendě, Morgana, nebo-li Morgan le Fay (=Víla), byla čarodějkou na hradu, i když nebyla Artušovou poloviční sestrou. Byla dítětem Vévody z Cornwallu a Igrainu. Věnovala se temnému kouzelnictví a s Merlinem byli nepřáteli. Byla královnou ostrovu Avalon a dovedla výborně léčit.
bowman


18. Uric the Oddball ( Uric Ujetý)- Středověk, doba života neznáma. Vysoce výstřední kouzelník, který je proslaven tím, že, kromě jiného, nosil na hlavě medúzu místo klobouku. Nikdo neví, jestli zamýšlel býti nejpodivnějším kouzelníkem všech dob nebo jestli to zkrátka udělal z přirozeného popudu.
Je také známo, že Ulric Ujetý spal v místnosti, v níž bylo ne méně než padesát ochočených auguronů. Jedné obzvlášť mokré zimy podlehl Uric pod vlivem kvílení svých auguronů přesvědčení, že zemřel a je nyní duchem. Jeho následné pokusy projít zdmi vlastního domu skončily nepříjemnou nehodou, kterou jeho životopisec Radolphus Pittiman označuje za "desetidenní otřes mozku".
Dále se ví, že Uric se kdysi pokoušel dokázat, že zpěv pastelníčka* je ve skutečnosti zdraví prospěšný, a naslouchal mu bez přerušení tři měsíce. Kouzelnická rada, které podával hlášení o svých zjištěních, však bohužel zůstala nepřesvědčená , protože když dorazili na její zasedání, neměl na sobě nic kromě příčesku, z něhož se při bližším ohledání vyklubal mrtvý jezevec.

(*Pastelníček- pastelníček je africký pták s neobvykle křiklavě barevným opeřením. Odedávna slouží jako zdroj ozdobných písařských brků a kromě toho kladou i zářivě vzorovaná vajíčka. Zpěv pastelníčka je sice zpočátku příjemný, po nějaké době však dohání k šílenství, pastelníčci se proto prodávají začarovaní umlčovacím kouzlem. (Fantastická zvířata a kde je najít)
bowman


19. Newt Scamander (Mlok Scamander)- 1897- součastnost. Spisovatel. oslavovaný autor knihy Fantastická zvířata a kde je najít. Touto dobou zrovna studuje hořlavost slimáků v brazilském deštném pralese.

Podrobnější životopis: Celé jeho jméno je Newton ("Mlok") Artemis Fido Scamander. K zájmu o bájeslovná zvířata ho vedla jeho matka, která byla nadšenou chovatelkou ušlechtilých hipogryfů. Po absolvování Školy čar a kouzel v Bradavicích nastoupil pan Scamander na ministerstvo kouzel do odboru pro dohled nad kouzelnými tvory. Po dvou letech strávených v oddělení pro relokaci domácích elfů, letech, která sám popisuje jako "neuvěřitelně nudná", byl přeložen do divize zvířat , kde mu fenomenální znalosti bizarních kouzelných tvorů zajistily rychlý služební postup.
Jako prakticky jediný a výhradní autor Rejstříku vlkodlaků, vydaného roku 1947, tvrdí, že nejpyšnější je na to, že se mu podařilo prosadit zákaz experimentálního křížení, který byl uzákoněn roku 1965 a který na území Británie dokonale znemožňuje vyšlechtění nových nezkrotitelných oblud. Práce, kterou pan Scamander vykonával při Ústavu pro výzkum a kontrolu draků, ho vedla k mnoha výzkumným cestám do zahraničí, při nichž nashromáždil informace pro svůj celosvětově proslulý bestseller Fantastická zvířata a kde je najít. Mlok Scamander je nositelem Merlinova řádu druhého stupně, který dostal jako uznání za své služby při studiu kouzelných zvířat, tedy magizoologie. Dnes již žije na odpočinku v Dorsetu s manželkou Porpentivou a ochočenými maguáry Hopsalem, Neposedou a Vzteklounem. (Předmluva k miniknize Fantastická zvířata a kde je najít od Mloka Scamandera ;)
bowman
20. Wendelin the Weird ( Vendelína Výstřednice)- Středověk, doba života neznáma. Vychutnávala si upálení na hranici tak moc, že se nechala chytit až 47 krát a to v různých převlecích

Sada karet2.

31. července 2008 v 15:49 | Mrzimor |  Jiný-věci HP-trička,šály...

bowman


21. Lord Stoddart Withers- 1642-1769. Specialista přes kouzelné tvory. Chovatel létajících koní. Pokoušel se rozšířit svůj nápad Famfrpálu, jenž by se napůl hrál na okřídlených koních, ale tento sport se nikdy nestal populárním.

Okřídlený kůň- Okřídlení koně existují po celém světě. Vyskytují se v mnoha různých plemenech.Stejně jako v případu hipogryfa je jeho majitel povinen ho v pravidelných intervalech začarovávat zastíracím kouzlem, jelikož někteří mohou být neviditelní. (Fantastická zvířata a kde je najít; str.51)
bowman


22. Circe - V čecké mytologii je Circes kouzelnice, žijící na ostrově zvaném Aeaea poblíž Itálie. Circe byla schopná přeměňovat lidi ve zvířata. Mnoho námořníků takhle přeměnila v prasata.
bowman


23. Glenda Chittoc- 1964- součastnonst. Populární autorka K.B.S.* (Kouzelnického bezdrátového spojení ) s show Hodina kouzlení.

*KBS (originally WWN-Wizarding wireless network) - obdoba mudlovského rádia.
bowman

24. Adalbert Waffling- 1899-1981. Slavný kouzelnický teoretik. Tento slavný myslitel psal o magii. Každá moderní čarodějka a čaroděj se učila z jeho spisů.
bowman


25.Perpetua Fancourt- 1900-1991. Kouzelnice, jež vynalezla Lunoskop.
bowman


26. Almeric Sawbridge- 1602-1699. Proslavil se vítězným soubojem s říčním trolem, když terorizoval slalomáře na řece Way River.
bowman


27. Mirabella Plunkett- 1839-neznámo. Proslavila se láskou k vodnímu muži z Lochnesského jezera během prázdnin. Když jí rodiče zakázali si ho vzít, přeměnila se v tresku a již nikdy nebyla spatřena.
bowman


28. Tilly Toke- 1903-1991. Získal Merlinův řád prvního stupně za záchranu mudly, žijícího během Ilfrakombského incidentu v roce 1932, kdy drak přistál rovnou na pláži plné opalujících se lidí.
bowman


29. Archibald Alderton- 1568-1629. Slavný díky tomu, že vyhodil do vzduchu vesničku Little Dropping v Hampshiru, když se pokoušel magicky zamíchat narozeninový dort.
bowman


30. Artemisa Lufkin- 1754-1825. První kouzelnice, jež se stala Ministryní kouzel.
bowman


31. Balfour Bane- 1566-1629. Drží uznání za Experimentální kouzla.
bowman


32. Bridget Wenlock-1202-1285. Průpočetnice. Jako první ustanovila kouzelná proroctví a věštby na číslo 7.
bowman


33. Beaumont Majorbanks-1742-1845. Specialista na herbologii. Průkopník herbologie, včetně podmořských druhů. Objevil žabérník.
bowman

34. Donaghan Tremlett- 1972- součastnost. Komik. Hraje na basu s popularní kouzelnickou kapelou Sudičky*. Donaghan se narodil mudlům, ale je velkým fandou famfrpálového týmu zvaného Kenmarská káňata**.

*Kenmarská káňata- Tento Irský klub byl založen roku 1291 a získal si celosvětovou popularitu díky temperamentnímu povzbuzování skřítků leprikónů, kteří jsou jeho maskoty, i díky virtuózním harfenistickým výkonům svých fanoušků. Káňata nosí smaragdově zelené hábity s dvěma žlutými, zrcadlově obrácenými "K" na prsou. (Famfrpál v průběhu věků)

*Sudičky- Velmi populární hudební skupina na stanici KBS (Kouzelnická bezdrátová stanice). Jejich nástroje se skládají ze sady bubnů, několika kytar, loutny, ccela a nějakých dud. Byli neuvěřitelně vlasatí a oblečení do černých rouch, umělecky rozpáraných. Brumbál je přesvědčil, aby hráli na Vánočním plesu.
bowman

35. Bowman Wright-1492-1560. Jeho matka byla čerodějka a otec mudla. Wright se proslavil kombinací lásky ke kouzlům, vědě a sportu vytvořením Zlatonky, která značně vylepšila famfrpálovou hru.
bowman

36. Jocelind Wackock-1911-součastnost. Střelkyně Puddlemerštích spojenců*.

*Puddlemerští spojenci- Tým Puddlemerští spojenci, založený roku 1163, je nejstraším ligovým mužstvem. Mohou se chlubit dvaadvaceti tituly mistrů ligy a dvěma vítězstvími na mistrovství Evropy. Jejich týmovou hymnu "Odražte ty Potlouky a hoďte sem ten Camrál, hoši" přednedávnem nahrála zpívající čarodějka Celestýna Warbecková v rámci kampaně za získání finančních prostředků na chod Nemocnice sv. Munga pro kouzelnické choroby a úrazy. Hráči puddlemerského týmu nosí tmavomodré hábity s klubovým emblémem dvou zkřížených zlatých papyrů.
bowman

37. Cassandra Wablattsky (Kasandra Vablatská)-1894-1997. Oslavovaná věštkyně a autorka knihy Nezastřená budoucnost.
bowman

38. Chauncy Oldridge - 1342-1379. První známá oběť dračích neštovic.
bowman


39. Gwenog Jones- 1968- součastnost. Famfrpálová kapitánka a odrážečka jediného pouze ženského národního famfrpálového týmu, Holyheadské harpyje*. Po zápasu si užívá odpočinku s přáteli, popíjí máslový ležák a poslouchá Sudičky.

*Holyheadské harpyje- Jsou velice starým velšským klubem, založeným roku 1203 amezi famfrpálovými mužstvy celého světa jsou unikátní tím, že do svých služeb odjakživa najímají jen čarodějky. Hábity Harpyjí jsou tmavozelené, se zlatým spárem na prsou. Zápas, v němž Harpyje roku 1953 porazily Heidelberské harcovníky se všeobecně považuje za jedno z nejkvalitnějších famfrpálových utkání, jaká kdy byla sehrána. Klání trvalo celkem sedm dní a ukončila je chytačka Harpyjí Glynnis Griffithsová, když okázalým způsobem polapila Zlatonku. Kapitán Hracovníků, Rudolf Brand se zase proslavil tím, že po konci zápasu sesedl ze svého koštěte a požádal o ruku tehdejší kapitánku soupeřek Gwendolyn Morganovou, která mu úderem svého Zametáku Pět způsobila otřes mozku. (Famfrpál v průběhu věků)
bowman


40. Charlotta Pinkstone-1922-součastnost. Slavná bojovnice za vzestup Mezinárodní konfederace kouzelnické sochy utajení a za vyzrazení mudlům existenci kouzelníků.

Hermionin patronus

31. července 2008 v 15:45 | Mrzimor |  Fénixův řád
Hermionin patron Vydra:


Fotomontage

31. července 2008 v 15:13 | Mrzimor |  Fotomontáže
photo
TOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlistTOPlist

James P. s Harrym

31. července 2008 v 15:09 | Mrzimor |  Dvanácterák (James Potter)
To je přece krásný.... :-))

Z natáčení HP5.

31. července 2008 v 15:03 | Mrzimor |  Harry Potter a Fénixův Řád
A totečky z tohoto videa!:

Bradavická škola

31. července 2008 v 15:00 | Mrzimor |  Škola čar a kouzel Bradavice
Studium:
Studium na škole trvá celkově 7 let. V 5. ročníků skládají žáci zkoušku O.W.L.(Ordinary Wizardings Level) alias NKÚ (Náležitá kouzelnická úroveň) a volí si své budoucí povolání (čím by chteli být). Podle toho si pak sestaví rozvrh v 6. a 7. ročníku. Studium ukončí na konci 7. ročníku zkouškou N.E.W.T.(Nastily Exhausting Wizarding Test) tj. OVCE (Ohavně vyčerpávající celočarodějné exameny).
Znaky kolejí:
Gryffindor - Nebelvír
Huffelpuff - Mrzimor
Ravenclaw - Havraspár
Slytherin - Zmijozel

Lily Potter

31. července 2008 v 14:58 | Mrzimor |  Harry Potter

Mladá Lily Potterová


Kreslenej Harry

31. července 2008 v 14:55 | Mrzimor |  Brumbálova armáda