Kouzelnickej svět byl,je a bude!!!!HP FOREVER!!!!
Vítej na blogu o Harrym Potterovi.Zde najdeš různý obrázky,animace,články,ale i taky něco ke stažení
Můj vyrobenej banner:
ImageChef Custom Images
Kopírovat můžeš s adresou nebo napsat,že zdroj je od Mrzimoru
Ikonka,můj zdroj při kopírování můžeš krom adresy,jména použít i ikonku
anebo i tu druhou


Photo Flipbook Slideshow Maker

Je Harry Potter potomek G.Nebelvíra?:

10. července 2008 v 11:22 | Mrzimor |  Harry James Potter
... Všude se dohadujeme, že Harry je s největší pravděpodobností potomkem Godrika Nebelvíra. Sama Rowling, když jí byla tato otázka položena, odpověděla "možná". Já se domnívám, že otázka možného pokrevního příbuzenství mezi Godrikem a Harrym je smyslem celého šestého dílu. Co tedy nás tedy k těmto dohadům vede? Je toho hodně a nejspíše mnoho z našich 'argumentů' je jen výplodem paranoie. Několik jsem jich sepsala, ale doufám, že přijdete i s dalšími nápady:
  1. Patrně jako nejpádnější argument se uvádí rozhovor Brumbála s Harrym na konci Tajemné komnaty. To, že Tajemná komnata je původně Princ z nečisté krve, tak přidává body mé domněnce. Brumbál totiž tehdy řekl, že meč Godrika Nebelvíra může z moudrého klobouku vytáhnout pouze ten, kdo do Nebelvíru skutečně patří. A kdo jiný, než právě dědic zakladatele této koleje tam patří víc?
  2. Barvy Nebelvíru a tedy i Godrika Nebelvíra jsou červená a zlatá. Když si Harry kupoval svou hůlku, hůlka zareagovala na svého nového pána velmi nevšedně: vypustila proud zlatých a rudých jisker.
  3. Právě Harryho hůlka přispívá k těmto domněnkám nemalou měrou. Její jedinou 'sestrou' je hůlka patřící lordu Voldemortovi, dědici Salazara Zmijozela, který byl úhlavním nepřítelem Godrika Nebelvíra. Proč by se dělalo tolik cavyků okolo stejných hůlek, které vlastní dva lidé, ač nepřátelé, kdyby v tom nebylo poselství nebo dokonce poslání?
  4. Harry se narodil 31. července 1980, tedy ve znamení lva, který je kupodivu i kolejním zvířetem Nebelvíru:-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 máňa máňa | Web | 13. července 2008 v 21:24 | Reagovat

No, ale on byl potomkem Peverellů ne?:-) přece měl plášť, který se přidával z generace na generaci..Takže by Peverellové museli být příbuzný s Godrikem Nebelvírem. Ale neřikám, že to nejsou zajímavý důvody;-).

2 Elanor Elanor | 11. prosince 2011 v 20:51 | Reagovat

Harry ale nebyl jediný, kdo dokázal meč odněkud vytáhnout. V posledním díle to zvládnuli taky Ron (z tůně) a Neville (ze zbytků Moudrého klobouku). Ovšem dáno takto všechno dohromady to vypadá zajímavě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama