Kouzelnickej svět byl,je a bude!!!!HP FOREVER!!!!
Vítej na blogu o Harrym Potterovi.Zde najdeš různý obrázky,animace,články,ale i taky něco ke stažení
Můj vyrobenej banner:
ImageChef Custom Images
Kopírovat můžeš s adresou nebo napsat,že zdroj je od Mrzimoru
Ikonka,můj zdroj při kopírování můžeš krom adresy,jména použít i ikonku
anebo i tu druhou


Photo Flipbook Slideshow Maker

Severus,Lily a James

2. července 2008 v 11:16 | Mrzimor |  Harry Potter
Tohle se mi moc líbilo: Nepamatuju si, jestli jsem to někde četla, či to řekla sama JKR v jednom rozhovoru, ale z celé Severusovy vzpomínky se dá odvodit přesně to, že oblíbenou Lily Evansovou skutečně milovali všichni Pobertové. Ale ona si vybrala jen jediného, na úkor něhož pošlapala čisté přáteství, které by jí dalo možná víc, než jí byl schopen poskytnout James.

- Tady se pokusím trošku vysvětlit co vlastně podle mně bylo Severusovou nejhorší vzpomínkou, a že to vůbec nebylo ponížení od Pobertů... Souhlasím s tím, že nejhorší část této paměti není to, že ho trápili a ponižovali James a Sirius. Nakonec on tehdy sám šel dobrovolně k jezeru, kde mohl čekat, že tam půjdou taky a byl jejich snadným cílem... Proč by tam ale chodil, když se dalo čekat, že ho tam nic dobrého nečeká?
Odpověď není moc daleko. Tou odpovědí byla Lily Evansová. Chtěl jí být blízko, stejně jako James...
Když si Sirius a James začnou ze Severuse utahovat, je jediná, kdo se ho zastane. Nemyslím si, že by byla jen přátelský a nezúčastněný divák, který zastavuje nespravedlnost... Myslím si, že Lily a Severus byli opravdoví přátelé a oba dva toto setkání poznamenalo jizvami. Ale jak se mohli tihle dva, jeden krásný a oblíbený a druhý samotářský a neoblíbený, vlastně seznámit ?Odpověď je nasnadě.
Přes prof. Křiklana... a jeho klub. Sám prof. Křiklan o Lily mluví jako o velmi oblíbené "Nedovedu si představit někoho, kdo by ji znal a neměl ji rád... " Víme také, že oba dva ( Lily i Severus ) patřili mezi jeho oblíbence... Rozhodně trávili hodně času v Křikově klubu. Můj odhad je, že Severus se zamiloval do jediné osoby v Bradavicích, která byla k němu přátelská, zastala se ho, byla ve stejném klubu... Lily ho nemilovala romanticky, ale každopádně více, než kterákoliv jiná osoba v jeho životě, s vyjímkou Brumbála a snad jeho matky... Myslím, že Lily si pro něj vybrala ne ásku, ale opravdové přátelství. Nyní však zpátky k jezeru!!!
Severusovi "úhlavní nepřátelé" se snaží na něj opět hodit nějakou tu kletbu, když tu přijde Lily a zastaví je... James jí říká, že ho nechá být, jen když s ním půjde na rande. Severus se potichu odplíží k hůlce a neverbálně pronese zaklínadlo Sectumsempra a řízne Jamese do tváře. V tom Sirius zvedne Snapea hlavou vzhůru, vystavujíce na obdiv jeho zašedlé trenýrky. Lily se při pohledu na něj skoro rozesmála...
Harry vlastně celou dobu co sleduje reakce svého otce. Proto nejspíš neviděl Severusovu reakci na to, že se mu Lily skoro směje, ale klidně bych se vsadila, že ho to rozlítilo: vidět dívku, kterou miluje smát se žertu na jeho účet. Tehdy ji ze vzteku nazve "mudlovskou šmejdkou" a navždy tak zničí jejich vztah. Toto také vysvětluje proč se Lily tak hrubě utrhla na Jamese, když ho chtěl přinutit, aby se jí omluvil (v americké verzi - je toto zdůrazněno písmenem). Chtěla tehdy, aby se jí omluvil sám. Ale copak by Snape se před nimi (a hlavně před ní) mohl v téhle situaci ještě víc takhle ponížit?
Myslím si, že se na toto téma jistě po čase bavili, ale on se jí za to nedokázal omluvit (nebo Lily jeho omluvu nechtěla slyšet) a jejich vztah skončil...
Tohle byl ten poslední hřebík do rakve a Lily později v sedmém ročníku začala chodit s Jamesem a po ukončení školy se vzali.
A Severus Snape dostal hlavní a obrovský důvod pro nenávist k Jamesovi Potterovi. Ukradl mu dívku, kterou miloval...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama